Zpět na » Premier League » Sam Allardyce končí jako manažer Crystal Palace. Nemám ambice nadále trénovat, řekl

Premier League - Sam Allardyce končí jako manažer Crystal Palace. Nemám ambice nadále trénovat, řekl

Sam Allardyce končí jako manažer Crystal Palace. Nemám ambice nadále trénovat, řekl © sportsmole.co.uk - Sam Allardyce

1

Líbilo se

24.05. - Pokud jste tým bojující o záchranu, angažujte Sama Allardyce. Manažera, po jehož vedením žádný tým nesestoupil. Své pověsti dostál i v Crystal Palace, který se pohyboval v sestupových vodách, Allardyce však dodal týmu ten správný kurs směřující k záchraně.

Crystal Palace nezažil slavný podzim. Pod vedením Alana Pardewa se klub potácel kolem sestupové hranice, a proto vedení přistoupilo k trenérské obměně. Od prosince se novým manažerem Eagles stal Sam Allardyce, dvaašedesátiletý Angličan, který měl za sebou čerstvou manažerskou etudu u anglické reprezentace.

„Jsem a navždy budu vděčný Crystalu Palace a Stevu Parishovi (spoluvlastník klubu) za to, že věřili mým schopnostem udržet tým v Premier League. Navíc mi dali šanci, abych napravil svoji reputaci poté, co se stalo u anglické reprezentace. Vedení Palace mi dalo šanci očistit své jméno,“ řekl Sam Allardyce.

„O to je pro mě těžší nyní odejít. Věřím, že klub míří tím správným směrem. Má ambiciózní vedení, skvělé hráče a jedny z nejfantastičtějších fanoušků, které jsem kdy potkal. Bylo mi ctí pracovat v takovém klubu.“

Sam Allardyce vedl Crystal Palace od třiadvacátého prosince. V šestnácti zápasech vybojoval sedm výher, tři remízy a šest proher, což v konečném účtování zajistilo Eagles v tabulce čtrnáctou pozici. Díky tomu tak potvrdil svoji specializaci záchranářského manažera. V předchozích sezonách vedl například Sunderland, West Ham, Newcastle, Blackburn či Bolton.

„Důvodem mého odchodu nejsou přestupy nebo finance. Někdy přijde čas a člověk potřebuje přehodnotit, jakým směrem se má jeho život ubírat. Chci si užít svůj život, dokud jsem relativně mladý a zdravý, přestože začínám pociťovat každý ze svých dvaašedesáti roků. Dokud mám nějakou energii, chci cestovat a trávit čas s rodinou. Dlužím jí to. Zároveň se těším, na život bez toho obrovského tlaku, který doprovází život fotbalového manažera,“ vysvětlil Allardyce své rozhodnutí.

Ondřej Pražák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Eidur - 24.05. Odpovědět

Škoda ho, trochu mu asi zlomila vaz ta aféra v repre. Jinak skvělý kouč Smajlík 11

Eidur

Jo,souhlas,ten ulet v repre byl dost nestastny,ovsem na jeho trenerskych kvalitach to nic nemeni.Maloktery trener vytahl tolik klubu z bryndy,jen malo treneru by do tech klubu vubec slo. Smajlík 7

tomogara
Reklama
Reklama
Nejnovější články