Zpět na » Premier League » O odchodu Stuarta Pearce, O krizi Manchesteru

Premier League - O odchodu Stuarta Pearce, O krizi Manchesteru

0

Líbilo se

13.03. - Z klidného středu tabulky se loď trenéra Pearce po sérii neuspokojivých výsledků potápí až k samotnému dnu. Manchester City nyní na 17. pozici musí odrážet útoky ostatních tonoucích. Zejména Charltonu, který se v posledních dvou kolech herně zvedá a z týmů okupujících sestupové pozice se jeví jako nejzdatnější plavec.

Počet prohraných ligových zápasů v řadě se zatím zastavil na čísle čtyři. V neděli se také Citizens museli poroučet z FA Cupu, kde je přehrál Blackburn.

Ač Manchester trápí herní mizérie, následující zápasy, ve středu s Chelsea a v sobotu s Middlesbrough, nejsou pro další působení Pearce na lavičce týmu rozhodující. „ Mé setrvání na trenérské židli nezávisí na výsledcích těchto dvou zápasů,“ komentuje situaci Pearce.

„Jsem rád, že můžu pracovat pro fantastický klub, jakým Manchester bezesporu je. Plánuju tady zůstat ještě hodně dlouho. Předpokládám, že tým opět bude v tabulce výš,“ slibuje kouč překonání krize a lepší časy.

„Ve své trenérské kariéře chci být úspěšný, rozhodně nemám v úmyslu schovávat se, když věci nepůjdou zrovna podle plánu a vycouvat z každé ne příliš růžové situace.“

„Nebudeme se litovat, ale tvrdě na sobě pracovat.“

Jak už to u podobných krizí bývá, nespokojenost fanoušků se začíná pomalu, ale jistě stupňovat. Po závěrečném hvizdu čtvrtfinále FA Cupu vyprovázeli fans hráče do kabin pískotem.

Nedobrou situaci jen přiživují spekulace o údajných roztržkách mezi hráči v průběhu tréninkového kempu. „Nemyslím si, že na krátkém soustředění došlo k nějakým problémům. Věřím, že se teď hráči semknou a opět si fanoušky získají. Jediná cesta jak odstranit negativní ohlasy fandů, je vyhrát příští zápas,“ zhodnotil nakonec manažer Manchesteru City.

Karel Pernica / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články