Zpět na » Premier League » Proč? Další prohřešek Diega Costy zůstane nepotrestán. FA se tím zabývat nebude

Proč? Další prohřešek Diega Costy zůstane nepotrestán. FA se tím zabývat nebude

Proč? Další prohřešek Diega Costy zůstane nepotrestán. FA se tím zabývat nebude © espnfc.com, fotbalportal.cz - Costa kopl Kompanyho

2

Líbilo se

07.04. - VIDEO Chelsea se opět přiblížila k titulu, když na domácí půdě porazila Manchester City 2:1. Na hrotu domácího celku opět nastoupil Diego Costa, který ovšem v posledních zápasech poněkud postrádá jiskru i střelecký apetit. Co jej ovšem nepřešlo, je nevhodné chování na hřišti. Jeho kopanec do Vincenta Kompanyho ale nebyl oceněn žádnou kartou a FA se k tomu také nebude vracet. Je to správné?

Na Stamford Bridge ve středu večer otevřel skóre Eden Hazard. Pak sice srovnal Sergio Agüero, ale belgické křídlo udeřilo podruhé, a Chelsea se tak mohla radovat z důležité výhry 2:1. Náskok na druhý Tottenham zůstal sedmibodový. Ztráta Citizens se prohloubila.

Pozornost na sebe upoutal znovu Diego Costa. Tentokrát to nebylo vstřelenou brankou, povedenou akcí, ale věcí, která je u něj také velmi častá. Je známo, že tento brazilský útočník ve španělských službách hraje na hraně (spíše se dá říci, že někdy dosti za hranou).

V 70. minutě svedl souboj s Vincentem Kompanym, po kterém skončil na zemi. Následně pak Diego Costa kopl belgického obránce do kolena a podrazil mu nohy. Co na to rozhodčí Mike Dean? Odpískal faul, žádná karta neudělena.

V případě, že sudí uvede, že souboj zcela dobře neviděl, FA pak má možnost celý incident prozkoumat na videu a případně vynést dodatečný trest.

Jenomže to Mike Dean neudělal. Přestupek viděl, rozhodl se, jak se rozhodl a FA nemá důvod nadále tuto věc řešit.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, thesportbible.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články