Zpět na » Premier League » Rooney vyhlíží Treble

Premier League - Rooney vyhlíží Treble

0

Líbilo se

10.03. - Vynikající forma, minimální počet zraněných a dobrá nálada v týmu. Manchester ještě stále válčí na všech frontách a zdá se, že vše nasvědčuje zdolání velehory, na jejímž vrcholu čeká historicky druhý Treble pro Rudé ďábly.

Manchester s přehledem vévodí tabulce Premier League s devítibodovým náskokem před druhou Chelsea. Jako nůž máslem prochází ligovým pohárem a dnes je čeká čtvrtfinálový souboj s Middlesbrough. Bránu mezi osmičku nejlepších týmů starého kontinetu si také otevřeli ve středečním čtvrtfinále Champions League.

Návratem do minulosti zjišťujeme, že právě probíhající sezona je velice podobná té, v níž United triumfovali jak v lize a ligovém poháru, tak na kolbišti Champions League (1998/99). Podobnost se nám naskýta i v ročnících úspěchy předcházejících. Treble následoval po nevydařeném roku bez významnější trofeje. Minulá sezona také nepřinesla ovoce, pouze triumf v Carling Cupu, který byl slabou útěchou po ne příliš vydařeném roce.

„Prožíváme skvělé období a hodně si věříme, i tak ale respektujeme každého protivíka,“ říká hvězda týmu Wayne Rooney. „Ještě nás čeká mnoho těžkých střetnutí, ale když se podívám na to, jak jsme doposud hráli a jakých dosáhli výsledků, zůstávám klidný.“

„Sezona nám zatím vychází se vším všudy, hlavní ale je, že se nám vyhýbají zranění. Celý tým hraje velmi dobře a soupeřům to vždy dá velkou práci nás zastavit.“

Vynikající formu všech hráčů dokumentuje fakt, že v Premier League se o góly dělilo hned 15 členů kádru. „Góly dávají různí střelci z různých pozic. Obránci se nemohou zaměřit pouze na dva, tři hráče. Dostáváme tím víc prostoru a možností, jak se prosadit,“ prozrazuje Wayne.

Karel Pernica / teamtalk.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články