Zpět na » Premier League » Atlético je můj sen, říká Arteta

Premier League - Atlético je můj sen, říká Arteta

0

Líbilo se

07.03. - Velmi zdařilou sezónu prožívá v dresu Evertonu záložník Mikel Arteta. Ĺ panělský středopolař sám zařídil Evertonu několik důležitých bodů a zájem ze strany mocnejších klubů je stále silnější. Arteta má však jasno: jeho snem je obléknout dres Atlética Madrid.

Čtyřiadvacteiletý Ĺ paněl je při zranění Tima Cahilla klíčovým mužem záložní řady. Přitom v žádném ze svých předchozích působištích velký dojem nezanechal. Nevedlo se mu v San Sebastianu, Glasgow Rangers ani Paris Saint Germain. Nechtěnému fotbalistovi poskytl azyl až manažer Evertonu David Moyes a díky němu začala jeho hvězda stoupat závratnou rychlostí vzhůru. V loňské sezóně byl například zvolen fanoušky nejlepším hráčem klubu, za hráče sezóny jej vybrali také jeho kluboví spoluhráči.

O zájmu Atlética se ví už několik měsíců. Madridský klub jej chtěl získat už v zimním přestupním termínu, ale Moyes jeho odchod razantně odmítl. A nehodlá jej pouštět ani v létě, podle jeho slov je Arteta nedílnou součástí jeho týmu. Atlético se však nechce vzdát bez boje a k přestupu by mohlo dopomoci také to, že Arteta se návratu do rodné země nijak nebrání, ba naopak je mu velmi nakloněn.

"Hrát za Atlético Madrid je mým snem už několik let," řekl deníku AS.

Jak moc o Artetu španělský klub stojí, se ukáže v létě. Cena, za kterou by mohl opustit Goodison Park, se odhaduje na zhruba 10 milionů eur. Letos odehrál za Toffees 25 zápasů, ve kterých se trefil celkem sedmkrát.

Martin Vymyslický / skysports.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články