Zpět na » Premier League » Koeman: Alex bude hvězdou Chelsea

Premier League - Koeman: Alex bude hvězdou Chelsea

0

Líbilo se

08.03. - Největší osobností včerejšího utkání Ligy mistrů mezi Arsenalem a PSV Eindhoven byl brazilský střední obránce Alex. Podle hostujícího kouče Ronalda Koemana leží budoucnost urostlého beka právě na Britských osrovech - jeho částečným vlastníkem je totiž anglická Chelsea.

Čtyřiadvacetiletého stopera údajně z části vlastní tým Blues, ale prozatím nastupuje za PSV, protože ještě nesplnil všechny podmínky k tomu, aby mu bylo v Anglii uděleno pracovní povolení. Alex byl jednou z nejdůležitějších postav osmifinálového úspěchu PSV Eindhoven. Ve včerejším odvetném utkání po většinu zápasu držel defenzívu PSV nad vodou a deset minut před koncem udeřil jako blesk z čistého nebe, když přesnou hlavičkou utišil celý Emirates Stadium. Jeho trenér Ronald Koeman mu po zápase předpověděl zářivou budoucnost.

"Alex hrál velmi dobře. Je to fantastický obránce, svoji kvalitu dokazuje v težkých zápasech. Právě takové má rád, v holandské lize někdy ztrácí koncentraci. Tady byl pod tlakem, ale dokázal, že je prostě jedním z nejlepších obránců. Nemůžu uvěřit tomu, že je ještě v PSV. Je totiž hráčem Chelsea, máme ho jen vypůjčeného, protože v Anglii zatím hrát nemůže. Jsme pyšní na to, že je tady, ale víme, že tomu tak dlouho nebude," řekl po zápase na Alexovu adresu Koeman.

"Alex vyhrál pro PSV zápas sám. Držel výborně obranu a vždy byl na správném místě. Při standardních situacích měl navrch a ve vzduchu jasně dominoval," chválil Brazilce i kouč poražených Arsene Wenger.

Chelsea by jej potřebovala jako sůl už v této sezóně. Při všech zdravotních problémech většiny obránců museli v některých zápasech ve středu obrany zaskakovat třeba záložník Essien či krajní obránci.

Martin Vymyslický / football.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články