Zpět na » Premier League » Royals vs Pompey - klíčový duel?

Premier League - Royals vs Pompey - klíčový duel?

0

Líbilo se

08.03. - Nikoliv o titul či o záchranu půjde v nadcházejícím kole Premier League. Zápas Readingu s Portsmouthem může hodně napovědět o tom, kdo se podívá v příští sezóně do pohárové Evropy. Pro obě mužstva je pro zbytek sezóny totiž hlavní metou dosažení šesté pozice, která zaručuje kvalifikaci do Poháru UEFA.

Ĺ estou pozici nyní drží Everton, ale stejný bodový zisk má na kontě také Reading, Portsmouth je o pouhé dva body zpět. Z táborů obou týmů zaznívají hlasy o důležitosti tohoto zápasu, i když Reading je ve svých prohlášeních přeci jen skromnější.

Klíčový záložník domácích Royals Steve Sidwell ví, že vítězství může hodně napovědět.

"Bude to těžký, velmi těžký zápas. Musíme ukázat týmového ducha, fanoušci nám snad pomohou a získáme nějaké body," řekl Sidwell pro klubové stránky.

Pompey jsou v trochu jiné situaci. Více než půl sezóny se pohybovali právě v první šestce Premier League, vyjímkou nebyl ani několikatýdenní pobyt na příčkách zaručující Ligu mistrů. V posledních zápasech však forma trochu opadla a tým Harryho Redknappa se propadl až na osmou pozici, navíc na něj zle dotírají Blackburn i Tottenham. Poslední zápas s Chelsea se však Pompey i přes prohru 0:2 vydařil a ukázal, že ještě není důvod skládat zbraně. Ví to i Lomana LuaLua.

"Už jsem v Evropě hrál. Když to jednou zažijete, chcete to znovu. Evropský fotbal má velký zvuk, je to šance se ukázat mnoha lidem. Máme pořád ještě dobrou pozici a nesmíme tu šanci pustit. Ve hře je příliš mnoho," říká odhodlaně LuaLua.

Jeden z taháků kola začíná na Madejski Stadium v sobotu 17.3. v 16:00.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články