Zpět na » Premier League » Vítěz FA Cupu do Ligy mistrů?

Premier League - Vítěz FA Cupu do Ligy mistrů?

0

Líbilo se

30.03. - Nejstarší pohárová soutěž na světě možná dostane zanedlouho zcela nový náboj. UEFA totiž zvažuje, že od roku 2009 by vítěz této trofeje nepostupoval do Poháru UEFA, ale rovnou do lukrativní Ligy mistrů.

S nástupem Francouze Michela Platiniho do funkce předsedy UEFA se evropské pohárové soutěže dočkají výrazných změn. V jednom z návrhů stojí, že vítězové jednotlivých domácích pohárových soutěží by se mohli utkat v play-off systému o několik míst v Lize mistrů, druhý návrh garantuje přímý postup vítěze poháru do nejprestižnější evropské soutěže.

"Početná skupina klubů vyjádřila zájem nad tímto návrhem. Z principu nejsme proti tomu, pokud to bude přání většiny, tak nevidím důvod, proč bychom to nemohli zrealizovat. Kluby, kterých jsme se na toto ptali, většinou odpovídaly kladně," řekl ředitel UEFA pro komunikaci William Gaillard.

Změna formátu Ligy mistrů a s ním související návrhy budou projednávány na schůzi UEFA v červnu letošního roku. Změny by mohly vstoupit v platnost nejdříve v sezóně 2008/09.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články