Zpět na » Premier League » Arsenal do konce sezóny bez van Persieho

Premier League - Arsenal do konce sezóny bez van Persieho

0

Líbilo se

30.03. - Nejlepší střelec letošní sezóny Arsenalu Robin van Persie si už v právě probíhajícím ročníku Premier League nezahraje. Ačkoliv se zlomenina zánártní kůstky den ode dne lepší, nizozemský kanonýr už letos k ligovým zápasům nejspíš nevyběhne.

Trenér Kanonýrů Arsene Wenger sdělil, že by van Persie mohl už na konci dubna odehrát nějaká utkání, ale podle jeho názoru by nemělo smysl ne stoprocentně uzdraveného Nizozemce ke dvěma zbývajícím duelům nasadit.

Bývalý hráč Feyenoordu Rotterdam si přivodil své zranění 21. ledna při střetnutí s Manchesterem United, když po finální asistenci českého záložníka Tomáše Rosického vsítil svůj 11. gól sezóny a podílel se na vítězství nad leaderem Premiership. Bohužel radost z vítězství nepanovala příliš dlouho, neboť následný rentgen prokázal frakturu zánártní kůstky.

„Reálné datum návratu mohlo být na konec dubna, ovšem pravděpodobnější je, že si už letos nezahraje. Hovořili jsme s lékaři a ti nám řekli, že by se mohl vrátit již na konci příštího měsíce, ale pokud vynechá zbytek této sezóny, zmenší se šance na obnovení tohoto zranění. Je zbytečné riskovat jeho zdraví na poslední dva nebo tři zápasy,“ uvedl francouzský kouč Gunners pro Arsenal TV Online.

Van Persie se tak definitivně přidal k dalšímu elitnímu útočníkovi londýnského mužstva – Thierry Henrymu, který je rovněž mimo hru až do léta. Wenger tak v ofenzívě Arsenalu čelí nebývalým peripetiím s forvardy. Do konce ligy chybí ještě 8 kol a souboj o třetí příčku tabulky, o níž bojuje s Liverpoolem, tak bude hodně tvrdý.

/ Fotbalportal.cz/itv-football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články