Zpět na » Premier League » Jamesovi chybí krůček k rekordnímu zápisu

Premier League - Jamesovi chybí krůček k rekordnímu zápisu

0

Líbilo se

29.03. - Jen jeden jediný zápas bez obdržené branky dělí brankáře Portsmouthu Davida Jamese od vytvoření rekordu Premier League v této statistice. V zápase proti Fulhamu může svojí 141. nulou v kariéře vstoupit nesmazatelně do historie.

Ĺ estatřicetiletý veterán anglické kopané má momentálně na kontě stejný počet nul jako legendární David Seaman z Arsenalu. Od vzniku Premier League v roce 1992 oba gólmani nashromáždili celkem 140 zápasů bez obdržené branky. Zatímco Seaman už nějaký čas sleduje fotbalové dění z pohodlí houpacího křesla, David James může vstoupit do historie už ve víkendovém zápase proti Fulhamu. Kdyby se mu podařilo udržet jedenáctou nulu v probíhající sezóně, stanul by ve statistice čistých kont na nejvyšším stupínku.

"Je krásné být na tom stejně jako David Seaman, už to samo o sobě je rekord. Nyní ho můžu ještě překonat a doufám, že se to povede už proti Fulhamu. Udržet nulu je vždycky skvělé. Ale je to i trochu ironické, nevím, jestli by brankáři měli být chváleni i za zapásy, kde na ně nejde skoro žádná střela. Přesně to se mi stalo proti Readingu, kde jsem neměl žádný zákrok," řekl James.

Bývalý gólman anglické reprezentace už má v této sezóně na kontě jeden úctyhodný počin. Ihned po svém letním příchodu na Fratton Park totiž nedostal gól v prvních šesti zápasech! Hrající legenda mezi brankáři má ve statistikách napočítáno už přes 650 zápasů v dresech Liverpoolu, Aston Villy, West Hamu, Manchesteru City a Portsmouthu.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články