Zpět na » Premier League » Robin van Persie: Důvodem mého odchodu z Manchesteru United byl konec Alexe Fergusona

Robin van Persie: Důvodem mého odchodu z Manchesteru United byl konec Alexe Fergusona

Robin van Persie: Důvodem mého odchodu z Manchesteru United byl konec Alexe Fergusona © skysports.com, fotbalportal.cz - Robin van Persie slavil s Fergusonem titul

7

Líbilo se

20.10. - Dnes večer se na Old Trafford vrátí. Bude však nastupovat v dresu tureckého Fenerbahce, kam z Manchesteru United zamířil v loňském roce. Nizozemský útočník nyní prohlásil, že pokud by byl na lavičce Red Devils stále ještě sir Alex Ferguson, je možné, že by v jejich barvách působil ještě teď. Velkou vědu z toho však nedělá.

Do Manchesteru United přišel Robin van Persie z Arsenalu v roce 2012. Hned v následující sezóně se stal s 31 góly jeho nejlepším střelcem, pomohl k zisku titulu a byl vyhlášen nejlepším hráčem ročníku. Ale na konci sezóny se rozhodl skončit Alex Ferguson, který si Robina van Persieho do klubu přivedl.

Forma nizozemského snajpra měl klesavý charakter. Vyústila v roce 2015, kdy Robin van Persie opustil Manchester United a přestoupil do tureckého Fenerbahce. Dnes večer se svým novým týmem přijede právě do Divadla snů v rámci Evropské ligy.

Říká, že vše mohlo dopadnout jinak, kdyby Alex Ferguson v klubu neskončil.

„Nikdy se to nedozvíme, ale klidně jsem mohl být ještě teď hráčem Manchesteru United. Když jsem podepsal smlouvu s United, byla tady myšlenka, že Alex Ferguson v klubu ještě pár let zůstane.“

„Ale ve fotbale se věci rychle mění. Nemůžete plánovat svou cestu a nemůžete plánovat ani cestu vašeho trenéra.“

„V tomto světě se musíte s věcmi vypořádat tak, jak přijdou.“

„Co se stalo, stalo se. Není potřeba to nějak zveličovat. Podali jsme si ruce a já se přesunul do své další kapitoly.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články