Zpět na » Premier League » Wenger: Rozumím tomu, že Oxlade-Chamberlain hovoří o odchodu

Wenger: Rozumím tomu, že Oxlade-Chamberlain hovoří o odchodu

Wenger: Rozumím tomu, že Oxlade-Chamberlain hovoří o odchodu © fourfourtwo.com, fotbalportal.cz - OXlade-Chamberlain

3

Líbilo se

19.10. - Alex Oxlade-Chamberlain má zatím v této sezóně odehráno za Arsenal 268 ligových minut. Nedávno se nechal slyšet, že chce pravidelně patřit do základní sestavy Gunners, jinak bude zvažovat odchod. Kouč Arséne Wenger tyto řeči chápe, na druhou stanu by nerad třiadvacetiletého Angličana z klubu pouštěl.

V tomto ročníku Premier League zasáhl Alex Oxlade-Chamberlain do šesti zápasů, z toho třikrát byl v základní sestavě. Zatím se mu podařilo jednou skórovat. On sám prohlásil, že chce nastupovat častěji. V opačném případě se otevírá možnost jeho odchodu.

Arséne Wenger toto stanovisko chápe, na druhou stranu ale Oxlade-Chamberlaina nikam pouštět nechce.

„Chápu to. Ale na druhou stranu, koupíte hráče, kterému je 17 let, investujete do něj spoustu peněz, takže je logické, že jej nechcete pustit a chcete, aby zůstal. Myslím, že jeho místo je tady.“

„Hodnotím ho jako hráče a doufám, že ukáže, že může mít stabilní pozici v týmu po celou sezónu.“

Francouzský manažer srovnává Alexe Oxlade-Chamberlaina s Theem Walcottem, o jehož možném odchodu se hovořilo v průběhu loňské sezóny.

„V této sezóně je srovnatelný s Theem Walcottem, pokud jde o zlepšený přístup. Dosud nebyl odměněn. Je v podobné pozici, protože také pracuje skutečně tvrdě.“

„Theo ukazuje svůj zápal pro hru.“

Kam dál?

Michal Čermák / fourfourtwo.com, fotbalportal.cz

Noviny
Nejnovější články