Zpět na » Premier League » Steven Gerrard uvedl jméno nejlepšího manažera Liverpoolu, pod kterým působil

Steven Gerrard uvedl jméno nejlepšího manažera Liverpoolu, pod kterým působil

Steven Gerrard uvedl jméno nejlepšího manažera Liverpoolu, pod kterým působil © zimbio.com, fotbalportal.cz - Steven Gerrard v dresu Liverpoolu

0

Líbilo se

27.08. - Liverpoolská legenda Steven Gerrard strávila ve svém milovaném klubu dlouhých 17 sezón. Za tu dobu nasbíral 710 startů. Dosáhl na spoustu úspěchů, ale ligového titulu se nikdy nedočkal. Zažil také několik světových manažerů. Který z nich je pro něj nejlepší? Možná budou někteří vyřčeným jménem překvapeni. Pro Gerrarda jím byl Rafa Benítez.

Hráčská kariéra Stevena Gerrarda se blíží ke konci. Je velmi pravděpodobné, že se po ní vrhne na trenérskou dráhu. Třeba se jednou vrátí na Anfield jako hlavní manažer Liverpoolu. Kdo ví? V Liverpoolu odehrál dlouhých 17 sezón, během nichž pracoval pod několika špičkovými manažery.

Během svého působení zažil Gérarda Houlliera, Rafaela Beníteze, Roye Hodgsona, Kennyho Dalglishe a Brendana Rodgerse. Na otázku, kdo byl podle něj nejlepší, Gerrard odpověděl:

„Rafa Benítez. Z taktického hlediska byl nejlepší.“

„Vytvořil tým a připravil ho na účast v Lize mistrů. Vyhráli jsme ji, což byl velký zázrak a Rafa byl jeho hlavní součástí. Bylo to neuvěřitelné.“

lknsdlv(zdroj: thesportbible.com)

Gerrard uvedl jméno Beníteze i přesto, že hrál pod Kennym Dalglishem, velkou ikonou Liverpoolu.

„Vyrostl jsem na něm. Byl to zvláštní pocit hrát pod jedním z mých hrdinů. Ale miloval jsem každou minutu.“

Steven Gerrard už pracuje na získání trenérské licence UEFA A. Blíží se snad jeho začátek trenérské kariéry? Nemohl by například začít vypomáhat Jürgenu Kloppovi?

Kam dál?

Michal Čermák / thesportbible.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články