Zpět na » Premier League » Cole připraven posílit Blues

Premier League - Cole připraven posílit Blues

0

Líbilo se

21.03. - Steve Bruce, manažer Birminghamu City, v posledních dnech kroužil okolo střelce Portsmouthu, Andyho Cola. Ăšsilí získat útočníka do svých služeb se zřejmě vyplatilo. Kanonýr dostal od klubového vedení zelenou a po pouhých osmi měsících strávených na Fratton Parku odchází k Blues na hostování do konce sezóny.

Běhěm letní pauzy Porstmouth získal forvarda do svých služeb za půl milionu liber z Manchesteru City. Zpočátku nového angažmá se potýkal se špatnou kondicí, avšak ani poté kouče Redknappa zrovna dvakrát nepřesvědčil. Za Pompey odehrál pouhopouhých 5 ligových utkání v základní sestavě, třináctkrát zasáhl do hry z lavičky a dokázal vstřelit 3 branky.

Nyní se mu naskýtá příležitost znovu dostat sebe do formy a hlavně Birmingham City zpět do Premier League. Blues figurují v tabulce na druhém místě o 2 body za Derby s tím, že mají zápas k dobru. Postup získává stále více reálnější podobu.

Zdali se po sezóně bývalé eso Newcastlu, Manchesteru United a Fulhamu vrátí zpět do Portsmouthu záleží na předvedených výkonech. Hráč je v Portsmouthu stávajícím kontraktem vázán ještě pro následující ročník.

„Andy za mnou přišel a řekl mi, že by rád hrál co nejvíce, protože už přece jenom ve svých 35 letech není nejmladší,“ prozradil Harry Redknapp. „Je to ten typ hráče, který nerad vysedává na lavičce a pouze bere svůj plat. Chce hrát v každém zápase.“

Steve Bruce říká: „ Doufáme, že se nám Andyho podaří získat. Byť ještě není nic definitivní s největší pravděpodobností se tak stane.“ Zároveň pevně věří, že Cole ve zbývajících zápasech pomůže dostat Blues zpět do Premier League: „ Hrál jsem s Andym v Manchesteru United a přesto, že už od té doby uplynula pěkná řádka let, je ještě stále vynikajícím hráčem a absolutním profesionálem. Proto také v 35 letech stále hraje nejvyšší ligovou soutěž.“

„ Máme v útoku spoustu mladých hráčů a potřebujeme zde zkušenost,“ hovoří o důležitosti Cola Bruce.

Karel Pernica / teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články