Zpět na » Premier League » Drama na Wembley rozhodlo až nastavení, Martial poslal Manchester United do finále FA Cupu

Drama na Wembley rozhodlo až nastavení, Martial poslal Manchester United do finále FA Cupu © sportinglife.com - Anthony Martial

1

23.04. - REVIEW

Anthony Martial rozhodl svým gólem ve třetí minutě nastaveného času semifinále FA Cupu o vítězství Manchesteru United 2:1 nad Evertonem a posunul Red Devils do vysněného finále nejstaršího fotbalového poháru na světě. Přestože United poslal do vedení Marouane Fellaini, Chris Smalling si ve druhé půli vstřelil vlastní gól a až Martial udržel naživu naděje United na zisk trofeje.

První zajímavou příležitost ke vstřelení gólu měl tým z Merseyside, když už v 5. minutě zápasu dostal Romelu Lukaku skvělou přihrávku za obranu a obešel i gólmana Davida De Geu, jeho střelu do prázdné brány ale na poslední chvíli odhlavičkoval dobíhající Wayne Rooney.

Lukaku mohl nevyužité šance litovat o to více, že postupně převzali kontrolu nad utkáním hráči United a přestože Martial ve velké šanci ještě bránu přestřelil, ve 34. minutě byl Martial zapojen do další akce, když poslal před bránu přesnou přihrávku na Fellainiho, jenž pouze usměrnil míč za záda Joela Roblese.

De GeaDavid De Gea přispěl k postupu United chycenou penaltou. (zdroj: zimbio.com)

Hráči Evertonu opouštěli hřiště o poločase za hlasitého bučení nespokojených fanoušků, které rozhodně nepotěšili ani po startu druhé půle, když nevyužili obrovské příležitosti ke srovnání stavu. Rosse Barkleyho v pokutovém území poslal k zemi Timothy Fosu-Mensah a rozhodčí Taylor nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil Lukaku, jehož střelu ale De Gea fantastickým zákrokem vyrazil.

Neproměněná šance nicméně Everton nesrazila k zemi, naopak jakoby mu vdechla nový život a Toffees začali svého soupeře přehrávat. Vyrovnávací branka se vznášela ve vzduchu, ale Tom Cleverley pálil proti svému bývalému týmu mimo a Lukaku v další šanci hlavičkoval nad bránu.

UnitedHráči Manchesteru United slaví s fanoušky postup do finále FA Cupu. (zdroj: zimbio.com)

Na druhé straně mohl naopak pojistit vedení United druhým gólem Fellaini, Phil Jagielka ale na brankové čáře zablokoval jeho zakončení z bezprostřední blízkosti. Toho využili hráči Evertonu a 15 minut před závěrečným hvizdem bylo srovnáno, když si přízemní centr Gerarda Deulofeua nešťastně srazil do vlastní brány Smalling.

Everton vypadal blíže k pohárovému finále, ale Lukakovi stál v cestě k vítěznému gólu Fellaini, který zablokoval jeho střelu a ve třetí minutě nastavení proto přišla chvíle Martiala, jenž zakončoval po přesné kombinaci United a svůj tým poslal do finále FA Cupu. Tým Louise van Gaala se na Wembley vrátí 21. května, kdy se o slavný pohár střetně s vítězem nedělního souboje mezi Crystal Palace a Watfordem.

Everton 1:2 Manchester United

Branky: 75. Vlastní Smalling - 34. Fellaini, 90+3. Martial

Everton FC: Joel Robles, Phil Jagielka, Leighton Baines, Muhamed Bešić, John Stones, Aaron Lennon (70. Gerard Deulofeu), Darron Gibson (90+4. Kevin Mirallas), James McCarthy, Tom Cleverley, Ross Barkley, Romelu Lukaku

Manchester United: David de Gea, Marcos Rojo, Chris Smalling, Michael Carrick, Marouane Fellaini (87. Ander Herrera), Daley Blind, Jesse Lingard, Timothy Fosu-Mensah (62. Luis Valencia), Wayne Rooney, Anthony Martial, Marcus Rashford