Zpět na » Premier League » Conteho seznam úkolů v Chelsea: Terryho budoucnost, probuzení Hazarda, zlepšení systému hostování

Conteho seznam úkolů v Chelsea: Terryho budoucnost, probuzení Hazarda, zlepšení systému hostování

Conteho seznam úkolů v Chelsea: Terryho budoucnost, probuzení Hazarda, zlepšení systému hostování © skysports.com, fotbalportal.cz - Conteho úkoly v Chelsea

1

Líbilo se

06.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Chelsea už potvrdila, že nástupcem dočasného kouče Guuse Hiddinka se stane Antonio Conte. Italský manažer převezme Blues po skončení EURO 2016. Bude mít na starosti tým, kterého se s největší pravděpodobností nebudou týkat evropské poháry, Liga mistrů jistě ne. I tak má pro příští sezónu spoustu důležitých otázek, které musí vyřešit. Pojďme se na to podívat.

Vyřešit budoucnost Johna Terryho

Vypadá to, že se na Stamford Bridge již smířili s tím, že v létě přijdou o svou legendu Johna Terryho. Patří mezi nejzkušenější hráče, posbíral nejvíce trofejí v historii klubu. I tak mu nebyla nabídnuta nová smlouva. Stávající mu vyprší po skončení sezóny. Pětatřicetiletý stoper v lednu přiznal, že to bude znamenat nejspíš jeho konec v Chelsea, která se dle jeho slov „vydala jiným směrem“.

ksbUdrží Conte Terryho? (zdroj: skysports.com)

Ale chce to tak i Antonio Conte? Graeme Souness v únoru uvedl, že si nedokáže představit odchod Johna Terryho z klubu.

„Nemůžu uvěřit tomu, že v příští sezóně nebude John Terry oblékat dres Chelsea. Nemyslím si, že existuje jediný důvod pro to, aby ho Chelsea nechtěla. Mohou jít na přestupový trh a utratit třeba 50-60 miliónů liber, mohou si koupit toho nejlepšího stopera na světě, ale do šatny Blues nepřijde hráč, který by měl na mužstvo tak obrovský vliv, jako má John Terry. Podle mě by bylo zbavení se Terryho tou největší chybou.“

Objevily se zprávy o tom, že Conte se bude snažit Terryho udržet. Ray Wilkins, bývalý asistent Chelsea, prohlásil, že si myslí, že Conte bude „chtít využít Terryho zkušeností a fotbalové chytrosti“.

Pokud John Terry v Chelsea skončí, bude muset Antonio Conte tuto velkou díru zacelit.

Pomoci Hazardovi dostat se znovu do top formy

Je těžké vybavit si další velké hráče, u kterých došlo tak rychle a náhle k velkému poklesu výkonnosti. Loni nejlepší hráč Premier League. Letos? Eden Hazard je méně než svým stínem. V lize ještě neskóroval. Navíc si nepomohl ani prohlášením, že se mu velmi těžko odmítala nabídka PSG. Ke všemu to uvedl před vzájemným soubojem v Lize mistrů. Guus Hiddink si myslí, že se Hazard může velmi rychle dostat zpět do své nejlepší formy. Jiní to spíše vidí na jeho odchod ze Stamford Bridge.

lnfsJak to dopadne s Hazardem? Odejde? (zdroj: skysports.com)

„Pokud bych za něj mohl dostat třeba 60 miliónů liber, tak bych ho prodal. Měl jeden dobrý rok. Teď to hraničí s tragédií. Jestliže za něj ještě můžete získat dostatek peněz, šel bych do toho. Nikdy nevíte, jak to bude v další sezóně. Mohlo by to být velké riziko. To nemůžete riskovat,“ uvedl Paul Merson, další expert SkySports.

Ovšem Hazard má v Chelsea smlouvu až do roku 2020. Není moc pravděpodobné, že by se jej chtěla zbavit. Pokud za Belgičana opravdu nepřijde neodmítnutelná nabídka. Místo toho se bude muset Conte pokusit z Hazarda udělat znovu jednoho z nejlepších hráčů Premier League.

Získat větší slovo u přestupů

José Mourinho odnesl špatné podzimní výsledky vyhazovem. Ovšem i on naznačil, že nedostal všechny hráče, které si v létě přál. Přišel Falcao, který se zdá býti úplně odepsaný. Abdul Rahman Baba nebyl žádným velkým jménem. Pedro nebyl úplně ten přesný zásah do černého. V zimě přišel Pato a debutoval teprve teď o víkendu. Je jasné, že je zapotřebí výraznějších změn. Ale jak moc velké slovo Conte bude mít?

knsNainggolan by mohl být jednou z možných posil (zdroj: skysports.com)

Augusto de Bartolo, reportér italské SkySports, se domnívá, že Conte přivede 3-4 významní hráče. Jedním z nich by mohl být Radja Nainggolan z AS Řím.

„V Juventusu měl Pogbu, Pirla, Marchisia, Vidala. Z tohoto důvodu si myslím, že Conte koupí hráče, který bude pro něj v tomto směru stejně užitečný. Mohl by to být Nainggolan z AS Řím, kterého Conte obdivuje.“

Bývalý kouč Juventusu bude muset rovněž řešit výrazné problémy. To především v útoku. Pokud by odešel Diego Costa, k dispozici by byli jen Falcao, Rémy a Pato. U nich je forma značně nejistá.

Dát šanci mladým

Nemusí jít jen o krátkodobou záplatu. Kdyby Conte poskytl šanci většímu počtu mladíků, pak by nehrozilo to, že by Chelsea přišla o takový talent, jakými byli a jsou Romelu Lukaku a Kevin De Bruyne. Oba nyní vynikají. Na Stamford Bridge však nedostali dostatek prostoru. Proto hledali štěstí jinde. Jistě, Conte bude pracovat se spoustou hráčů. Chelsea má řadu talentovaných mladých hráčů na hostování po celé Evropě. Podobně talentované, jako jsou Ruben Loftus-Cheek, Matt Miazga a Bertrand Traoré. Ti už v týmu jsou.

lsnKolik dostane prostoru Loftus-Cheek? (zdroj: skysports.com)

To by mohl být klíč k budoucímu úspěchu Chelsea. Už Guus Hiddink se nebojí zapojit do základní sestavy nadějné talenty. Conte by v tom měl pokračovat a ubírat se tímto směrem. Nemusí se to vyplatit okamžitě, ale v blízké budoucnosti by z toho mohl být velký přínos. Důležité bude rozhodnout, kdo zůstane v kádru a kdo poputuje na hostování.

Důkladně prozkoumat hráče na hostování

Chelsea má po různých hostováních rozmístěno více než 30 hráčů. Antonio Conte musí přes léto prověřit všechny hráče. Čeká jej náročná práce. Bude Patrick Bamford odeslán na své šesté hostování? Bude Juan Cuadrado povolán zpět z Juventusu? Je Michael Hector již připraven na Premier League? Mohamed Salah se asi z Itálie nevrátí. Bude třeba vyřešit i budoucnost Victora Mosese.

lsfnMoses a další. Je třeba vyřešit hostování (zdroj: skysports.com)

Conte musí najít tu správnou rovnováhu. Stejně jako u mladých hráčů. Hráče, kteří působí na různých hostováních, musí zanalyzovat a zvážit, zda se mu do jeho koncepce budou hodit, či nikoliv.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Noviny
Nejnovější články