Zpět na » Premier League » Fanoušci Hotspur tropili výtržnosti

Premier League - Fanoušci Hotspur tropili výtržnosti

0

Líbilo se

06.04. - Pouhých 24 hodin byl na evropských stadionech klid. Včera během čtvrtfinále Poháru UEFA mezi Sevillou a Tottenhamem neudrželi nervy na uzdě někteří z řad anglických fanoušků a začali na fotbalovém svatostánku Ramona Sanchez Pizjuana dělat velké problémy.

Směr Pyrenejský poloostrov včera nabralo přes 4000 příznivců Tottenhamu, kteří chtěli podpořit svůj tým přímo v Seville. Čekal se velmi napínavý souboj o postup do dalšího kola této evropské soutěže. Ovšem výsledek v průběhu zápasu ztrácel postupně význam, protože rozvášněni fanoušci Londýňanů začali vytvářet peklo.

Je smutné, že ani necelý den po roztržkách v Římě, kde si zakusili své fandové Manchesteru United, se podobná situace opakovala i ve Ĺ panělsku. Tentokrát byli hlavními aktéry zcela fanoušci Hotspur.

Když Keržakov v 36. minutě poslal domácí do vedení rozpoutalo se v hledišti sevillského stadionu drama. Tottenhamští příznivci začali trhat umělohmotné sedačky a házeli s nimi do sektoru fanoušků Sevilly. To nenechalo klidné tamní policisty, jejichž kordon se rozestoupil na tribuně hostů a počal praktikovat protiopatření, jenž měla výtržnostem zabránit.

S přestávkou se situace moc nezlepšila a policie byla donucena pozdržet výkop druhého poločasu. Pak ovšem překvapivě přišel menší zlom a v dalších 45 minutách byl na stadionu v Seville klid, neboť Londýňané se soustředili daleko více na fotbal.

Podobně jako v Římě zaznamenala sevillská policie jisté potyčky už před začátkem utkání. Jenže oba tábory fanoušků byli zavčas odděleny a nedošlo k takovým šarvátkám jako v italské metropoli. I přesto celková zpráva z tohoto utkání hovoří o 8 zraněných. 7 z nich jsou fanoušci Hotspur a zbývající je jeden ze zasahujících policistů. Naštěstí jde jen o lehčí poranění a všichni již byli propuštěni z nemocnice.

UEFA chystá vše důkladně vyšetřit a momentálně zkoumá pozápasové hlášení hlavního rozhodčího a také delegátů UEFA.

Pozn. redaktora: Podrobné statistiky o utkání naleznete v článku Tottenham prohrál úvodní zápas čtvrtfinále.

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články