Zpět na » Premier League » Policisté umravňovali fanoušky United

Premier League - Policisté umravňovali fanoušky United

0

Líbilo se

05.04. - Při utkání čtvrtfinále Champions League bojoval Manchester United na hřišti AS Řím o postup do další fáze této soutěže, ovšem nešlo jen o souboj týmů, ale i fanoušků obou znesvářených stran.

Manchester United vede Premier League s dostatečným náskokem a jeho fanoušci následují své borce takřka kamkoliv. Do italské metropole jich včera přijelo okolo čtyři a půl tisíce a namísto fandění se v ochozech Stadio Olimpico odehrála obrovská vřava.

Policie zaznamenávala jisté potyčky už před začátkem utkání, kdy se v centru Říma střetli oba tábory příznivců. Několik lidí bylo zraněno a dva fanoušci si z těchto střetů odnesli bodné rány.

Když Taddei poslal ve 44. minutě domácí do vedení, neunesli někteří z fanoušků Rudých Ďáblů tíhu nepříznivého stavu a začali házet různé předměty do sektoru Římanů. Ti jim zase tuto zvrhlost opětovali stejným způsobem a italská policie tak měla důvod k zásahu. O chvíli později už odcházeli v poutech 3 rebelové ze strany Manchesteru, kteří dělali největší problémy.

Italští těžkooděnci pak vytvořili řadu a pomalu začali umravňovat hostující fandy. Jejich kázeňskou lekci však odneslo několik Angličanů zraněními a jeden dokonce zůstal bezvládně ležet na schodech jedné z tribun.

Celkově bylo hospitalizováno 18 fanoušků, z toho byli minimálně 3 Italové. Někteří lidé, hlavně z řad Britů, tvrdí, že akce policistů byla příliš tvrdá, protože policejní jednotky si neodpustili kopat a mlátit příznivce, kteří buď neměli se šarvátkami nic společného nebo od nich dávno upustili a své chování umírnili. Televizní záběry jim také davájí za pravdu. UEFA z tohoto řádění jistě vyvodí patřičné důsledky a postihne pravé viníky těchto potyček. Zápas nakonec skončil 2:1 ve prospěch římského AS.

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články