Zpět na » Premier League » Guardiola se ještě nerozhodl, kam povedou jeho další kroky

Premier League - Guardiola se ještě nerozhodl, kam povedou jeho další kroky

Guardiola se ještě nerozhodl, kam povedou jeho další kroky © i1.web.de - Pep Guardiola

1

Líbilo se

30.12. - Pep Guardiloa se podle slov svého manažera stále ještě rozhoduje, zda po sezóně, kterou dokončí v Bayernu Mnichov, zamíří do Manchesteru City, Manchesteru United nebo londýnské Chelsea. Nejpravděpodobnější variantou se však zdá být City.

Španělský manažer nedávno oznámil, že po sezóně opustí Bayern Mnichov. O svých dalších plánech ale nic neprozradil.

Guardiolův agent Josep Maria Orobitg v rozhovoru prozradil, že jeho klient téměř jistě zamíří na Britské ostrovy. Na druhou stranu prý není rozhodování, co bude příští sezónu, aktuálním tématem.

"Nic mi o svých plánech zatím neřekl. V každém případě jeho další angažmá není něco, co by se nějak akutně řešilo. Premier League je velká výzva. Pep učiní své konečné rozhodnutí do dvou až tří měsíců."

"V současné době jsme otevřeni všem možnostem. Nevylučujeme ani to, že si Pep udělá roční pauzu od trénování."

V Chelsea se po odchodu Josého Mourinha usadil Guus Hiddink. Ten má ale smlouvu jen do konce sezóny. Jeho nástupcem by mohl být právě Guardiola. Dalším velkým jménem, o kterém se spekuluje je Diego Simeone z Atlética Madrid.

U Manchesteru United je v současné době Louis van Gaal. Nizozemský manažer se ale netěší příliš velké podpoře z řad fanoušků ani vedení a po nepřesvědčivých výkonech Rudých ďáblů se hlasitě spekuluje o jeho odvolání. Guardiola je jednou ze zajímavých možností na post nového manažera United, nejhlasitěji se však skloňuje jméno Josého Mourinha.

Jako nejpravděpodobnější varianta se jeví Guardiolovo zakotvení u Manchesteru City. Majitelé klubu si potrpí na hvězdná jména a trenérská superstar je přesně to, co v klubu zatím chybí. V City je údajně pro Guardiolu připravena rekordní smlouva, díky které by si měl přijít na 25 milionů eur ročně.

Kam dál?

Jan Bystřický / metro.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články