Zpět na » Premier League » Benítez dostane 40 milionů na posily

Premier League - Benítez dostane 40 milionů na posily

0

Líbilo se

03.04. - Podle anglického tisku obdrží manažer Liverpoolu Rafael Benítez na letní posílení kádru částku kolem 40 milionů liber. Lovit bude s největší pravděpodobností znovu ve Ĺ panělsku, kde už má vyhlédnuto několik hráčů.

Noví američtí vlastníci Liverpoolu se nijak netajili svým záměrem investovat do klubu nemalé finanční prostředky. Manažer Rafa Benítez dostane v létě luxusní dárek v podobě 40 milionů na posílení kádru. Jen pro srovnání, předpokládá se, že Arsene Wenger z Arsenalu bude mít k dispozici zhruba polovinu této sumy.

Noví majitelé byli svědky vysokého vítězství Liverpoolu nad Arsenalem v poměru 4:1 a během víkendu se setkali s Benítezem, aby společně naplánovali další klubovou strategii, zahrnující také přestupovou plolitiku klubu. Cílem by pak měl být jasný útok na titul.

"Bavili jsme se o budoucnosti a bylo to dobré. Já ji vidím opravdu velmi růžově. Majitelé mi říkali, že jdeme správným směrem," řekl španělský stratég.

Liverpool ještě má šanci na zisk cenné trofeje v této sezóně. Už dnes se střetne v prvním čtvrtfinálovém utkání Ligy mistrů s PSV Eindhoven, který už potkal i v základní skupině. Právě kvůli tomuto důležitému zápasu se Benítez odmítal bavit s novináři ohledně výše transferového rozpočtu pro příští sezónu.

"Máme před sebou důležitý zápas Ligy mistrů proti PSV a potřebujeme se na něj soustředit. Teď není čas přemýšlet o penězích," dodal Benítez.

Co se týče právě možných posil, mohou fanoušci opět očekávat španělskou invazi. Benítez si pro Liverpool vyhlédl například krajního beka Sevilly Daniho Alvese, útočníka Samuela Eto´a z Barcelony či dalšího kanonýra Davida Villu z Valencie.

Noví majitelé opravdu neztrácejí čas. Američtí investoři, kteří mají ve svém portfoliu i kluby ledního hokeje a baseballu, už také úspěšně dotáhli do konce jednání o novém stadionu. Po dohodně s městem začnou práce na zbrusu novém Stanley Parku už v květnu probíhajícího roku. Dokončen by pak měl být na konci roku 2010.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články