Zpět na » Premier League » Newcastle rozšíří svůj stánek

Premier League - Newcastle rozšíří svůj stánek

0

Líbilo se

02.04. - Mezi fanoušky i samotnými fotbalisty je už dlouho rozšířeno neoficiální tvrzení, že na stadionu Newcastlu panuje při zápasech Premier League nejlepší atmosféra. A zdá se, že bude ještě lepší. Klub totiž oznámil plány ny rozšíření St. James Parku, který by měl po rekonstrukci dosáhnout kapacity zhruba 60 000 míst.

Plány na rekonstrukci zahrnují i výstavbu konferenčního centra, hotelu a luxusních apartmánů, což by v důsledku mělo znamenat vytvoření až 1 500 nových pracovních míst.

"Náš návrh na rekonstrukci se samozřejmě netýká jen fotbalového klubu. Je to pro celé město a všechny obyvtele Newcastlu," řekl předseda klubu Freddy Sheppard.

Podle toho, jak klub prezentoval svůj nový projekt, tak by jej rád uskutečnil nezávisle na příjmech klubu. Momentálně jedenáctý tým tabulky nechce, aby rekonstrukce zasáhla do práce manažera Glenna Roedera a neovlivnila například výši jeho transferového rozpočtu. Celý projekt by měl spolknout částku kolem 300 milionů liber.

Projekt je rozdělen do tří fází. V první by měly být vystavěny dva hotelové komplexy na místě bývalého fanouškovského klubu Magpies. Druhá fáze zahrnuje výstavbu luxusních apartmánů v části tribuny Leazes End a také konferenčního centra. Rekonstrukce zasáhne také další tribunu Gallowgate End.

St. James Park je již nyní se svojí kapacitou přes 52 000 diváků jedním z největších v Anglii. Otevřen byl v roce 1891 a během EURA 1996 hostil tři utkání tohoto turnaje.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články