Bale s Ronaldem rozhodli o výhře Realu v Eibaru
© as.com - Gareth Bale dal první gól zápasu
1
29.11. -
Po výhře nad Šachtarem Doněck pokračoval Real Madrid v udobřování fanoušků i v domácí soutěži. Na stadionu Ipurua v Eibaru zvítězil 2:0. O třech bodech rozhodl gólem v první půli Gareth Bale, ve druhé části se z penalty trefil Cristiano Ronaldo.
SD Eibar 0:2 Real Madrid
Góly: 43. Bale, 82. Ronaldo z penalty
Eibar: Riesgo - Capa, Pantić, dos Santos, Juncà - Escalante, Dani García - Berjón (85. Hajrović), Adrián González (70. Verdi), Inuj - Enrich (86. Arruabarrena)
Real: Navas - Carvajal (85. Benzema), Pepe, Nacho Fernández, Danilo - Modrić, Kroos, Kovačić (79. Casemiro) - Bale, Ronaldo, James Rodríguez (65. L. Vázquez)
Real zvládl utkání 13. kola na půdě Eibaru, nicméně nevstoupil do něj úplně ideálně, neboť první vážnější příležitosti se odehrály před bránou Navase. Nejprve atrakce domácího publika, Japonec Inui, přetáhl centr, který mířil do brány, ale brankáře Realu nepřekvapil. A nezaskočil ho ani pokus Enricha ze 13. minuty, který připravil o míč Modriće a hned ho poslal na bránu Madridu.
První šance, ovšem nutno podotknout že opravdu velká, přišla pro Bílý balet v 15. minutě. James Rodríguez, který se tentokrát objevil v základu, načrtl krásný balón za obranu domácích, Ronaldo se objevil sám před Riesgem, ale přelobovat ho nedokázal. Z následné dorážky neuspěl ani Kovačić.
Aktivní Inui pak v 19. minutě tvrdou ranou otestoval Keylora Navase, Kostaričan ale nadvakrát před dobíhajícím hráčem Eibaru ukryl míč pod svým tělem.
Po dlouhé době se blancos objevili před Riesgem až ve 41. minutě, Modrić vyslal pěknou šlupku mezi tři tyče, ale přízemní střelu mířící do středu brány ochránce domácí svatyně zlikvidoval. Dvě minuty nato už ale kapituloval. Real nakrátko rozehrál roh, Modrić poslal míč do ohně, naskočil si na něj Bale a dokázal dostat míč hlavou za brankovou čáru - 0:1.
Před poločasovým hvizdem se mohl zapsat do střelecké listiny Bale ještě jednou. Dokonale zpracoval dlouhý pas, nicméně střela napůl v pádu nebyla tolik razantní, aby překvapila domácího brankáře.
(zdroj: as.com)
Druhý poločas by se dal označit za souboj dvou „aktivistů“ na trávníku - domácího Inuiho a hostujícího Ronalda. Tito hráči se totiž starali o největší nebezpečí před oběma brankami. V 55. se po centru Balea snažil akrobaticky nůžkami skórovat CR7, ale netrefil míč úplně ideálně. Pak přišel čas japonské akvizice Eibaru. Nejprve Inui v 58. minutě poslal centr na hlavu Enricha, který mířil hlavou nad. O čtyři minuty později pak vyslal tvrdou střelu, kterou ještě Enrich pustil mezi nohama, ale Navas byl pozorný.
Dvě velké šance neproměnil Ronaldo kolem 70. minuty - nejprve ho přes obránce Pantiće vtipně poslal do zakončení Lucas Vázquez, ale Portugalec mířil jen do boční sítě. Vzápětí pak po rohu vyskočil na centrovaný míč sice nejvýše, ale neseřídil dobře mířidla.
Nakonec se ale nejlepší střelec Realu všech dob gólové prémie dočkal, tentokrát z pokutového kopu. Obránce Eibaru zastavil Lucase Vázqueze v 82. minutě jen za cenu faulu a Ronaldo neměl problém navýšit náskok. V závěrečných sekundách se ještě pokoušel vstřelit třetí gól Benzema, ale trefil těsně vedle tyče Riesgovy brány.
(zdroj: as.com)
Další výsledky 13. kola Primera División:
Getafe - Villarreal 2:0 (21. Lafita, 51. Á. Vázquez)
Barcelona - Real Sociedad 4:0 (22.a 53. Neymar, 41. L. Suárez, 90+1. Mess)
Atlético - Espanyol 1:0 (3. Griezmann)
Málaga - Granada 2:2 (45. Charles, 58. Fornals - 82. El Arabi, 86. Rochina)
Las Palmas - Deportivo 0:2 (20. Simón vlastní, 90+1. Lucas)
Celta Vigo - Sporting Gijón 2:1 (15. Orellana, 84. Nolito - 66. C. Castro)
Levante - Betis 0:1 (4. Rubén Castro)
Kam dál?
- Neymar chtěl, aby dal Messi gól. Iniesta: Nemyslím si, že Messi potřebuje dávat góly
- Barcelona si pochutnala na Realu Sociedad. Výhru 4:0 zajistila útočná lajna MSN
Jan Preisler / fotbalportal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
Generálka na mistrovství světa byla...
Na Letné výhra nad silným Kosovem, nyní generálka s Guatemalou, kterou bychom přes alibistické řeči o její kvalitě měli... -
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec... -
Odchod Mbappého z Realu Madrid? V...
Kylian Mbappé je za poslední měsíce pod obrovskou palbou kritiky, za což z velké části mohou sociální sítě. Francouzská... -
Šok v Nantes: Francie v generálce...
Francie bude jedním z největších favoritů nadcházejícího světového šampionátu. V přátelském utkání v Nantes v rámci... -
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují...
-
Bayern už se nemůže spoléhat na...
Bohužel, pryč jsou časy, kdy se Bayern Mnichov mohl spoléhat na AlphonsaDaviese jako na jednoho z nejlepších beků světa. I... -
Lží na prezidentské křeslo?...
Prezidentské volby v Realu Madrid se blíží. A Florentino Pérez je den po dni čím dál větším favoritem. Riquelmeho...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


