Zpět na » Premier League » Pompey mají plán pro nový stadion

Premier League - Pompey mají plán pro nový stadion

0

Líbilo se

25.04. - Vedení Portsmouthu odhalilo plány pro výstavbu zbrusu nového stadionu, který by měl pojmout návštěvu až 36000 sedících diváků. Aréna tak nahradí současný neprostorný Fratton Park.

Stavět by se mělo začít na místech poblíž portsmouthských přístavišť, zatímco neobjemný Fratton Park pro pouhých 20000 příznivců bude srovnán se zemí a na prostorách tohoto stadionu vyrostou bytové jednotky pro 750 lidí.

„Bude to nádherný stánek, na okraji přístavu,“ prozradil ředitel exekutivy Porstmouthu FC Peter Storrie.

Celý odvážný projekt zafinancuje společnost Sellar Property Group, která slibuje, že k otevření nového stadionu dojde v roce 2011.

Hlavními architekty byli zvoleni muži, jenž mají se stavěním podobných objektů nemalé zkušenosti. Herzog a De Meuron už navrhli momentální stánek fotbalistů Bayernu Mnichov – Allianz Arenu, která byla zkonstruována především pro účely loňského mistrovství světa.

V plánu je postavit i přibližně 1500 bytů, dále restaurace, kavárny a další zařízení pro chvíle odpočinku v blízkém okolí budoucího stadionu.

„Pro portsmouthský klub to bude znamenat počátek něčeho nového s podporou současného vlastníka Alexandre Gaydamaka. Tyto prostory budou skýtat možnost bavit se nejen fotbalem. Nový stadion spolu s plány na nové tréninkové hřiště v Tichfieldu, jsou důkazem toho, že Pompey chtějí hrát na vyšší úrovni a aréna má být přímou reflexí na probojování klubu do nejvyšších pater tabulky Premiership,“ dodal Storrie.

Podrobně vypracované plány stavby budou předloženy až později. S konstrukcí by se mělo začít v roce 2009. Stadion podle hrubých předběžných odhadů spolkne 600 miliónů liber.

/ news.bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články