Zpět na » Premier League » Dudek: Končím!

Premier League - Dudek: Končím!

0

Líbilo se

24.04. - Doslova plné zuby už má Rafaela Beníteze polský brankář Jerzy Dudek. Podle svých slov už nehodlá být dále "otrokem" španělského manažera a v létě v Liverpoolu skončí.

Kontrakt polského reprezentanta na Anfield Road vyprší po této sezóně a čtyřiatřicetiletý gólman nemá v úmyslu vyjednávat o jeho prodloužení. Hrdina finále Ligy mistrů 2005, kde skvělými zákroky v penaltovém rozstřelu vychytal Reds triumf v této soutěži, zažívá momentálně v Liverpoolu krušné časy. Právě po zmiňovaném finále si Rafa Benítez přivedl svého krajana Joseho Reinu a okamžitě z něj udělal jedničku mezi tyčemi. Z hrdiny Dudka se tak rázem stal náhradník. Dnes prohlásil, že už nehodlá dělat Benítezovi otroka a nemá jinou možnost, než v létě změnit působiště.

"Musím Rafovi říct, že končím. Liverpool si budu vždy pamatovat jako symbol úspěchu. Tím ale není situace, ve které se nacházím. Pokud má hráč pocit, že je otrok, nikdy se svému zaměstnavateli úplně neodevzdá," vysvětlil rozhněvaný Dudek.

Existuje prý jen jeden důvod, proč by jej Liverpool rád udržel. Klub by totiž čekal těžký úkol - najít brankáře, který bude ochoten akceptovat pozici dvojky.

"Aby získali dobrého gólmana, musí za něj dát tři nebo čtyři miliony liber. Potom přijde Rafa a řekne: Budeš sedět na lavičce. Žádný respektovaný brankář však na tyhle podmínky nepřistoupí a to je důvod, proč mě tu chtějí udržet," dodal Dudek.

O poského brankáře už se živě začal zajímat bundesligový Wolfsburg a také jeho bývalý klub Feyenoord Rotterdam. Dudek letos nastoupil v Premier League jen jednou, jeden start si připsal i v Lize mistrů.

Martin Vymyslický / skysports.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články