Zpět na » Premier League » Ferdinand zapírá jméno svého přítele

Ferdinand zapírá jméno svého přítele

Ferdinand zapírá jméno svého přítele © -

0

Líbilo se

18.11. - Obránce londýnského West Hamu United Anton Ferdinand se ukázal být velice „počestným“ člověkem, když v rámci neskonalé loajality nechtěl prozradit jméno kamaráda, který byl zapojen v jedné z rvaček před nočním klubem v Essexu.

Dvaadvacetiletý hráč Hammers popírá, že by se v roce 2006 dopustil při rvačce před jedním z essexských nočních podniků výtržností a ublížení na zdraví. Policie se podle záběrů průmyslové kamery snaží identifikovat jednoho z mužů, jenž se v inkriminovaném okamžiku nacházel na místě činu. Hodlá je také předložit soudu v Snarebrooku. Pachatele by měl znát právě Ferdinand, ale policii nechtěl nic prozradit. Nabídl ovšem, že jeho jméno řekne před soudem.

Ferdinand odmítá sdělit podrobnosti, protože se chce ke svému příteli zachovat loajálně. „V tuto chvíli si myslím, že dělám velice počestnou věc. Ještě jsem neviděl záběry průmyslové kamery a chtěl bych z toho mého kamaráda vynechat,“ vzkázal zadák Kladivářů.

Žalující strana, konkrétně Alex Agbamu se jej zeptala, proč zaujímá takové stanovisko, jestliže by právě Ferdinand mohl posunout policejní vyšetřování z mrtvého bodu někam dál. „Je to loajalita k příteli,“ stál si na svém bratr slavnějšího Ria z Manchesteru United. Žaloba ale nezavrhla nabídku napsat jméno jeho přítele u soudu.

Jiný muž - Edward Dawkins (28), z východního Londýna rovněž dementoval informace, podle nichž se měl v říjnu roku 2006 před nočním klubem Faces v Ilfordu také dopustit výtržností a útoku na osobu jistého Emilea Walkera. Ten se nechal slyšet, že ho Ferdinand udeřil předtím, než ho zmlátila skupina asi deseti lidí. Walker stačil uprchnout, ale z celého incidentu si odnesl přeraženou čelist a řeznou ránu na čele. Soud tak bude pokračovat.

Kam dál?

Petr Dušek / fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články