Zpět na » Premier League » Ronaldo získal obě ceny PFA

Premier League - Ronaldo získal obě ceny PFA

0

Líbilo se

23.04. - Záložník Manchesteru United Cristiano Ronaldo byl hráčskou asociací jmenován nejlepším fotbalistou letošní sezony Premiership. Mimo toho se mu dostalo i ocenění pro nejlepšího mladíka.

Ronaldo je teprve druhým hráčem v historii, jemuž se podařilo získat obě tyto trofeje. Přesně před třiceti lety (v roce 1977) to dokázal už jen Andy Gray.

Dvaadvacetiletý, ve velké formě se prezentující Portugalec zvítězil před útočníkem Chelsea Didierem Drogbou a svým spoluhráčem z United, Paulem Scholesem. V konečné šestičlenné nominaci se objevili ještě Ryan Giggs, Cesc Fabregas a loňský držitel Steven Gerrard.

"Je to pro mě něco mimořádného. Jsem velice pyšný, zvláště pak, když se jedná o ocenění přímo od mých kolegů," řekl jeden ze strůjců dobře se vyvíjející sezony Red Devils.

Ve chvále na jeho osobu nešetřil ani Sir Alex Ferguson, jemuž se dostalo speciálního ocenění za zásluhy: "Myslím, že v současné době není nikdo lepší, což plně dokazuje po celém průběhu sezony."

Ronaldo neměl konkurenci ani v kategorii mladých talentů, když až za ním skončil Cesc Fabregas a Aaron Lennon. I nejlepší tým sezony se neobešel bez nadvlády Manchesteru United. Ten má mezi jedenáctkou nejlepších hned osmici hráčů:

van der Sar Edwin van der Sar
Neville Gary Neville Ferdinand Rio Ferdinand Vidic Nemanja Vidic Evra Patrice Evra
Ronaldo Cristiano Ronaldo Scholes Paul Scholes Gerrard Steven Gerrard Giggs Ryan Giggs
Drogba Didier Drogba Berbatov Dimitar Berbatov

/ skysports.com / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články