Zpět na » Premier League » Zranění Shawa přišlo v nejméně vhodnou chvíli, myslí si Jamie Carragher

Zranění Shawa přišlo v nejméně vhodnou chvíli, myslí si Jamie Carragher

Zranění Shawa přišlo v nejméně vhodnou chvíli, myslí si Jamie Carragher © mirror.co.uk - Luke Shaw

2

Líbilo se

18.09. - Podle Jamieho Carraghera přišlo zranění Luka Shawa v tu nejméně vhodnou chvíli. Podařil se mu totiž skvělý start do sezóny jak v United, tak i anglické reprezentaci a jeho následný fotbalový rozvoj bude minimálně pozastaven, když nyní bude dlouhodobě mimo hru.

Luke Shaw utrpěl dvojitou zlomeninu nohy v úterním duelu Ligy mistrů, ve kterém United zavítali na půdu PSV. Shaw se musel podrobit ve zdejší nemocnici operaci a jelikož se jedná o komplikované zranění, tak je jasné, že si talentovaný obránce United dlouhodobě nezahraje.

„Je to velmi smutné. Jak pro něj, tak i pro Manchester United,“ řekl Carragher, který sám utrpěl v roce 2003 zlomeninu nohy.

„V této sezóně se dobře představil a po boku Chrise Smallinga se mohl stát nejlepším hráčem United na levé straně obrany. A dařilo se mu i v reprezentaci, za kterou odehrál zápasy kvalifikaci o EURO proti San Marínu a Švýcarsku.“

„Doufejme, že se mu tedy podaří zapojit do hry ještě před koncem sezóny, aby se mohl podívat na EURO. Nicméně k jeho uzdravení povede ještě dlouhá cesta.“

Louis van Gaal se na celou věc snaží hledět pozitivně a doufá, že se Shaw vrátí ještě v téhle sezóně. Fyzioterapeut United poté řekl, že léčba potrvá alespoň 6 - 9 měsíců, během nichž bude mladý reprezentant Albionu mimo hru.

Sám Carragher byl kdysi se zlomeninou nohy mimo pouhé čtyři měsíce. Přičemž řekl, že důležité nebylo, že myslel na návrat za takovouto dobu, ale že plnil malé cíle, které jej pokaždé posunuli dále.

„Po tolika týdnech musíte nejprve začít pomalu chodit a pak do toho přidat trochu běhání a podle možností zvyšovat zátěž. Je potřeba přemýšlet o malých věcech a nechtít vše najednou, díky tomu jsem se přes zlomeninu nohy dostal.“

„Věřím že on se přes to také dostane. Je mladý a silný kluk a United jeho návrat do tréninku pohlídají. Navíc lékařská věda je nyní mnohem v pokročilejším stádiu než jak tomu bývalo před deseti či patnácti lety. Během několika příštích týdnů se tak musí dostat přes své zklamání a poté začít pracovat, aby se pokusil dostat zpět. A jestli se mu to podaří, tak myslím, že uvidíme stejného Luka Shawa jako během posledních 3 - 4 měsíců,“ dodal Carragher.

Kam dál?

Josef Hladík / skysports.com

Související odkazy
Nejnovější články