Oba kluby z Manchesteru na úvod Ligy mistrů neuspěly, Ronaldo vstřelil hattrick a Real porazil Šachtar 4:0
© skysports.com - Cristiano Ronaldo vstřelil proti Šachtaru Doněck hattrick
2
15.09. -
Úterním dnem odstartovala nová sezóna Ligy mistrů. Hned na úvod této soutěže jsme mohli sledovat zápasy mimo jiné obou klubů z Manchesteru a také Bílého baletu z Madridu. A zatímco zmíněné anglické kluby prohrály shodně 1:2, tak Real Madrid si připsal jednoznačné vítězství 4:0 nad Šachtarem Donětsk. Velký podíl na této výhře měl opět Cristiano Ronaldo, který vstřelil hattrick.
Manchester City 1:2 Juventus
Branky: 57. Chiellini (vla.) - 70. Mandžukić (P. Pogba), 81. Morata
Manchester City: Hart - Sagna, Kompany (C) (75. Otamendi), Mangala, Kolarov - Y. Touré, Fernandinho - Silva, Sterling (72. De Bruyne), Nasri (83. Agüero) - Bony.
Juventus FC: Buffon (C) - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Cuadrado, Hernanes, P. Pogba, Sturaro - Mandžukić (78. Dybala), Morata (85. Barzagli).
V zápase dvou gigantů čekali diváci na gól až do druhé poloviny zápasu. I když si oba celky vytvořily v průběhu prvního poločasu několik šancí, tak většinou chybělo přesné střelecké zakončení. Skóre utkání tak otevřel až krátce před dovršením hodiny hry Giorgio Chiellini, který poslal do vedení Manchester City. A to poté, když neštatným způsobem vstřelil Silvův rohový kop hlavou do vlastní brány.
Spoluhráči jej ovšem podrželi a jeho vlastní gól nakonec nemusel příliš mrzet. O necelou čtvrthodinu později totiž zavelel k obratu Mario Mandžukič, jenž si naběhl na Pogbův centr za obranu a z malého vápna je ve skluzu poslal za Hartovi záda, čímž vyrovnal na 1:1.
Vícemistr Ligy mistrů z minulého ročníku vstoupil do nové sezóny výhrou (zdroj: skysports.com)
Jednoznačně nejhezčí gól celého zápasu ovšem přišel až v 81. minutě a nestál za ním nikdo jiný, než Alváro Morata. Ten se ujal míče na hranici velkého vápna a krásnou střelou na vzdálenější tyč nedal Hartovi sebemenší šanci. Díky této brance mohl Juventus nakonec oslavit vítězství a z Manchesteru veze plný počet bodů.
PSV Eindhoven 2:1 Manchester United
Branky: 45+2. H. Moreno (Lestienne), 57. L. Narsingh (Lestienne) - 41. Depay (Blind)
PSV Eindhoven: Zoet - Arias, Bruma, H. Moreno, Brenet - Hendrix - Pröpper, Guardado (72. Schaars) - L. Narsingh, L. de Jong (C), Lestienne (86. Locadia).
Manchester United: de Gea - Darmian, Smalling (C), Blind, Shaw (24. Rojo) - Schweinsteiger, A. Herrera (75. Fellaini) - Young (87. A. Valencia), Mata, Depay - Martial.
Neúspěch zažil také druhý tým z Manchesteru, tentokrát z jeho červené části. United se do Ligy mistrů vrátili po jednoleté odmlce, ale svůj „debut“ neoslavili tak, jak by si původně představovali. Na hřišti PSV Eindhoven totiž neuspěli a nakonec se musí smířit s porážkou 1:2.
Ze začátku vše přitom nasvědčovalo tomu, že by svěřenci Louise van Gaala měli na půdě holandského celku uspět. V první půli byli lepší, aktivnější byli i v útočné a střelecké fázi a dokonce se dostali do vedení. Stalo se tak ve 41. minutě, kdy zafungovala spolupráce dvou nizozemských fotbalistů. Daley Blind našel svou přihrávku spoluhráče Memphise Depaye a bývalý hráč právě Eindhovenu prošel celou obranou a prudkou přízemní střelou nedal brankáři Zoetovi šanci.
Nicméně branka od bývalého spoluhráče fotbalisty PSV spíše pozvedla a proto se na vyrovnání dlouho nečekalo. To přišlo již ve druhé minutě nastavení, kdy si Moreno naskočil na Lestiennův centr z rohové kopu a hlavou suverénně zakončil.
United měli utkání dobře rozehrané. Nakonec slavil Eindhoven (zdroj: skysports.com)
Do druhé půle tak oba týmy vstupovaly za vyrovnaného stavu, který ale netrval dlouho. V 57. minutě totiž přišel rozhodující moment celého zápasu a opět v tom měl prsty zmiňovaný Lestienne. Ten tentokrát centroval přímo ze hry, kdy svou prudkou přihrávkou přes celé vápno našel Narsingha a ten svým zakončením hlavou poslal PSV do vedení 2:1.
Tento výsledek již vydržel až do závěrečného hvizdu, po kterém mohli v Eindhovenu začít slavit vítězství nad silným soupeřem ve skupině B.
Real Madrid 4:0 Šachtar Doněck
Branky: 30. Benzema, 55. Ronaldo (pen.), 63. Ronaldo (pen.), 81. Ronaldo (Marcelo)
Real Madrid CF: Navas - Carvajal, Varane (46. Pepe), Ramos (C) (59. Nacho Fernández), Marcelo - Modrić, Isco, Kroos - Bale (31. Kovačić), Benzema, Ronaldo.
FK Šachtar Doněck: Pjatov - Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Azevedo - Marlos (74. Kovalenko), Fred, Stěpaněnko, Teixeira, Taison (67. Malyšjev) - Hladkij (82. Bernard).
Real Madrid odehrál další zápas ve kterém si připsal jednoznačné vítězství a opět na tom měl hlavní podíl portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo. Po víkendovém utkání s Espanyolem, ve kterém portugalská hvězda vstřelila pět gólů a Real vyhrál 6:0, přišel zápas s ukrajinským Šachtarem Doněck.
Ukrajinskému celku se podařilo držet vyrovnaný stav až do 30. minuty utkání, ve které však poslal Bílý balet do vedení Karim Benzema, jenž využil zaváhání brankáře Pyatova, který nedokázal udržet centrovaný balón, a pohodlně zakončil do odkryté brány.
Následně již utkání patřilo Ronaldovi, který se postaral o veškeré zbývající góly, přičemž hned dva z nich vstřelil z penalty. Ta první přišla v 55. minutě, když kapitán Šachtaru Darijo Srna zastavil střelu portugalského útočníka rukou a ten proměnil pokutový kop střelou k levé tyči. Nutno ovšem podotknout, že rozhodnutí sudího bylo velice diskutabilní.
Cristiano Ronaldo vstřelil v posledních dvou zápasech osm branek (zdroj: skysports.com)
Druhý pokutový kop přišel o osm minut později a to poté, co zahrál jeden z hostujících hráčů opět rukou. K zahrání penalty se opět postavil Cristiano Ronaldo a střelou do stejného místa jako poprvé překonal Pyatova i při svém druhém pokusu.
Hattrick dokončil Ronaldo v 81. minutě, když hlavou dorážel balón, který Pyatov vyrazil po prudké střele Marcela. Touto brankou šel Real do vedení 4:0, které zůstalo neměnné až do závěrečného hvizdu.
Ostatní výsledky Ligy mistrů (úterý):
PSG - Malmö 2:0
Wolfsburg - CSKA 1:0
Galatasaray - Atlético Madrid 0:2
Benfica - Astana 2:0
Sevilla - Mönchengladbach 3:0
Josef Hladík / fotbalportal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem... -
Ferran Torres: Hrdina Španělska,...
Na turnaj jel s tím, že nemá jistou budoucnost v Barceloně a v reprezentaci konkurenci v podobě hrdiny Eura Mikela Oyarzabala. A... -
Mudryk prolomil mlčení. Tajemným...
Mykhaylo Mudryk (25) po dlouhé době znovu rozvířil spekulace o své budoucnosti. Ukrajinský reprezentant, který si od začátku... -
Cubarsí ve stopách Cannavara:...
Když FIFA vyhlašovala ocenění pro nejlepšího mladého hráče turnaje, spousta lidí asi čekala, že FIFA si s tím hlavu lámat...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


