Zpět na » Premier League » Mourinho zůstane, tvrdí Kenyon

Premier League - Mourinho zůstane, tvrdí Kenyon

0

Líbilo se

20.04. - Jose Mourinho se konečně dočkal od vedení Chelsea odpovědi ohledně své budoucnosti v klubu a vypadá to, že může zůstat klidný. Výkonný ředitel Peter Kenyon dnes prohlásil, že Chelsea portugalského kouče v létě vyhodit nehodlá.

Spekulace na téma Mourinho a Chelsea - to je jedna z hlavních náplní novinových stránek v posledních měsících. Jeden týden už byla Chelsea dohodnutá s Guusem Hiddinkem, druhý zase s Jurgenem Klinsmannem. Mourinhova budoucnost na Stamford Bridge údajně vázla na nepříliš dobrém vztahu s ruským majitelem Romanem Abramovičem. Peter Kenyon však veškeré spekulace o Mourinhově odchodu odmítá.

"Jose má kontrakt do roku 2010 a nehodláme ho propustit. Od vedení má plnou podporu, to je důležité. Mylím, že ho mělo vystřídat už asi 14 manažerů, ale my žádný seznam náhradníků nemáme. Snad ty spekulace skončí. Potřebujeme se soustředit na to, abychom vyhráli zbývající tři trofeje," řekl Kenyon pro Chelsea TV.

Mourinho se okamžitě po příchodu z Porta v roce 2004 stal výraznou osobností nejen v Chelsea, ale v celé Premier League. S Blues získal po dvou ligových titulech a dvou Ligových pohárech. I letos má šanci získat ještě tři cenné trofeje.

Probíhající sezóna však není tak růžová jako ty předchozí. Chelsea je často kritizována za neatraktivní hru a to jak z řad fanoušků, tak fotbalových osobností. Problémů měl Mourinho až nad hlavu, především v zimě. Jeho defenzívu totiž postihla rozsáhlá vlna zranění a Roman Abramovič mu neposkytl na posily ani libru. Za hlavní důvod sváru mezi Mourinhem a ruským magnátem je však považován ukrajinský útočník Andrej Ĺ evčenko, jenž se v Londýně objevil díky nadstandardním vztahům s Romanem Abramovičem. U Mourinha však Sheva zrovna dvakrát vítaný nebyl a několikrát to mezi oběma pěkně zajiskřilo. Když se však po vítězství v semifinále FA Cupu nad Blackburnem drželi v radostném objetí, napovědělo to leccos o zlepšení jejich vztahu.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články