Zpět na » Premier League » James navrhuje změny v hráčských platech

Premier League - James navrhuje změny v hráčských platech

0

Líbilo se

20.04. - Jako na podivína se možná ode dneška budou dívat někteří fotbalisté na Davida Jamese. Brankář Portsmouthu totiž chce, aby fotbalisté nesli plnou zodpovědnost za své výkony a navrhuje, aby jim byla v případě špatného výkonu stržena část mzdy. Mezi fotbalisty věc nevídaná.

Sedmatřicetiletý gólman už se nechce dál dívat na neustále rostoucí ceny vstupenek a rád by touto cestou pomohl všem fanouškům.

"Chtěl bych víc bonusů, hlavně výkonnostních. Fanoušci musejí vynakládat neustále větší peníze na vstupenky, cestování a podobné věci. Mnohem více to na své peněžence cítí. Plat hráče by měl odrážet jeho výkony. Vemte si náš zápas v Blackburnu. Fanoušci museli koukat na náš mizerný výkon a ještě jim trvalo šest hodin, než se dostali domů," naráží James na nepovedený zápas s Rovers (0:3), po kterém po spoluhráčích chtěl, aby svým příznivcům zaplatili alespoň cestovní náklady.

Jamesův návrh neušel pozornosti Alanu Boorovi, který je předsedou Asociace fanoušků.

"Když jsou bonusy zaváděny ve stále více profesích, tak proč ne ve fotbale? Mohlo by to fungovat na dobrovolné bázi. Hráč, který by měl pocit, že nehraje dobře, by vrátil část svého platu. Fotbalisty by to podpořilo k větší zodpovědnosti za vlastní výkon. Kluby by potom mohly počítat s více penězi a snížit tak vstupné," říká Boore.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články