Zpět na » Premier League » Angel má namířeno do MLS

Premier League - Angel má namířeno do MLS

0

Líbilo se

17.04. - Kolumbijský útočník Aston Villy Juan Pablo Angel zřejmě v létě opustí Britské ostrovy. Podle posledních zpráv je na spadnutí jeho přestup za oceán, kde si ho vyhlédl New York Red Bulls z americké Major League Soccer.

Juan Pablo Angel stále drží přestupový rekord v historii Aston Villy. V roce 2001 za něj tehdejší manažer Villans John Gregory vysázel argentinskému River Plate 9,5 milionů liber. Od té doby odehrál za klub přes 200 zápasů, ve kterých zaznamenal slušnou bilanci 58 branek. Za jeho nejlepší ročník se určitě dá považovat sezóna 2003/04, ve které nasázal soupeřům 23 branek. Po šesti a půl letech se však jeho dny v birminghamském klubu zdají být sečteny.

V létě přišel na pozici manažera Martin O´Neill a zdálo se, že by pod jeho vedením Angel mohl navázat na svá nejlepší léta. Hrál pravidelně, střílel důležité branky. Jakmile se však přestalo dařit celému klubu, uvadl i jedenatřicetiletý útočník. V zimě si navíc O´Neill přivedl do týmu posily v podobě Johna Carewa a Ashleyho Younga, čímž logicky na Angela nezbylo v tříčlenném útoku místo. Do základní sestavy se totiž prosadil i mladý Gabriel Agbonlahor. Angel tak začal být využíván spíše jako střídající hráč do druhého poločasu. V kalendářním roce 2007 dokonce zasáhl pouze do čtyř zápasů.

Jeho odchod z Villa Parku je tudíž velmi pravděpodobný. Anglická média dnes přinesla zprávu o tom, že Angel je již téměř hráčem amerického New Yorku. Tam je pro něj připravena smlouva na dvě sezóny a následnou opcí s platem 40 000 liber týdně. Ambiciózní tým Red Bulls už v zimě zlákal do svých řad kapitána americké reprezentace Claudia Reynu z Manchesteru City.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články