Zpět na » Premier League » Pochettino: Pokud Kane bude hrát na ME, může zmeškat start sezony

Premier League - Pochettino: Pokud Kane bude hrát na ME, může zmeškat start sezony

Pochettino: Pokud Kane bude hrát na ME, může zmeškat start sezony © bbc.co.uk - Harry Kane a Mauricio Pochettino

0

Líbilo se

19.05. - Trenér fotbalistů Tottenhamu Mauricio Pochettino se obává, že jeho talentovaný útočník Harry Kane může zmeškat začátek nové sezony, pokud bude reprezentovat Anglii na červnovém mistrovství Evropy hráčů do 21 let v České republice. Kane byl v tomto ročníku klíčovým hráčem Tottenhamu, za který vstřelil 30 soutěžních branek.

Jednadvacetiletý útočník má však před sebou ještě nabitý program. Nyní ho čekají přípravné zápasy v Malajsii a Austrálii a v polovině června by měl odjet s anglickým výběrem Garetha Southgatea na "malé Euro". S tím vedení londýnského klubu dlouhodobě nesouhlasí.

"Myslím, že by mohl chybět na začátku příští sezony. Ale jsem si jistý, že anglická Fotbalová asociace (FA) učiní správné rozhodnutí o Kaneovi a všech anglických hráčích. Problémem jsou odlišné zájmy. My jsme klub a zájmem FA je Anglie," řekl novinářům Pochettino.

"Kane není unavený, ale pokud během sezony odehrajete tolik zápasů v Premier League a v Evropské lize, pak vydáte spoustu energie. To může být problém," přidal argentinský kouč.

Kane by ještě mohl být nominován na červnové kvalifikační zápasy seniorské reprezentace, za kterou už v březnu debutoval i skóroval. Ale předpokládá se, že tentokrát dostane přednost anglická jednadvacítka a evropský šampionát.

"Budu spokojený, pokud bude Harry šťastný. Musíme počkat na rozhodnutí FA, zda ho nominuje do týmu do 21 let, nebo si ho vybere Roy Hodgson. Ale myslím, že si určitě zaslouží jet na naše předsezonní turné do Austrálie a Malajsie, kde si užije jinou zemi i fanoušky," dodal Pochettino.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články