Zpět na » Premier League » Kdo opustí Premier League? A kdo se chytne záchranného lana?

Kdo opustí Premier League? A kdo se chytne záchranného lana?

Kdo opustí Premier League? A kdo se chytne záchranného lana? © skysports.com, fotbalportal.cz - Kdo sestoupí?

3

Líbilo se

01.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE O mistrovi Premier League už je takřka rozhodnuto. Velká tlačenice je ovšem na opačném pólu tabulky. Do záchranářských starostí je namočeno hned 8 klubů. Pravdou je, že třináctý WBA už má docela slušný náskok, takže by se měl v soutěži udržet. Ale zbylá sedmička? Jak jsou na tom ostatní? Jaký mají los a v jaké jsou formě?

14. místo - Newcastle (35 bodů)Newcastle

Zbývající zápasy: Leicester (v), WBA (d), QPR (v), West Ham (d)

Newcastle má 35 bodů, takže od sestupových vod jej dělí jen 5 bodů. Bude jim tento mírný náskok stačit? Nebo se snad bude tradiční klub pakovat o patro níže? Straky mají druhou nejhorší defenzívu v soutěži. Obdržely už 57 gólů. V jaké jsou formě? Dvěma slovy - hodně bídné. V roce 2015 vyhrál Newcastle jen dvakrát. Momentálně drží nepříjemnou sérii 7 porážek v řadě. Může jim pomoci i to, že poslední duel sezóny hrají doma, navíc s West Hamem, kterému už prakticky o nic nejde. Pětibodový náskok by měl být dostatečný k zachování prvoligové příslušnosti.

Tip FotbalPortal.cz: získají 7 bodů = záchrana

15. místo - Hull (34 bodů)Hull City

Zbývající zápasy: Arsenal (d), Burnley (d), Tottenham (v), Manchester United (d)

Hull City si v této sezóně zahrál i evropské poháry. Do základní skupiny Evropské ligy však nepronikl. Sezóna se pro Tygry nevyvíjela dobře. Takřka po celou dobu se utápí v dolních patrech tabulky. V posledních dvou kolech však zabraly. Hull vyhrál 2:0 na půdě Crystal Palace, a v úterní dohrávce porazil dokonce 1:0 Liverpool. Díky tomu se vyšplhal na 15. místo. Ve zbývajícím průběhu hraje 3 ze 4 utkání doma. I když proti Arsenalu a Manchester United. Klíčový bude zřejmě právě třetí domácí zápas. Hull totiž hostí poslední Burnley. Pokud zvítězí, „přežití“ bude téměř jisté.

Tip FotbalPortal.cz: získají 4 body = záchrana

hullHull vyhrál poslední dvě kola a přiblížil se záchraně (zdroj: skysports.com)

16. místo - Aston Villa (32 bodů)A Villa

Zbývající zápasy: Everton (d), West Ham (d), Southampton (v), Burnley (d)

Villans i letos musí bojovat o záchranu. Nejhorší období prožívali od září do listopadu. Další špatná „vlna“ přišla v únoru. Poslední dva měsíce už však nějaké body posbírali. Aston Villa se propracovala i do finále FA Cupu, ve kterém vyzve Arsenal. Dokázali v 33. kole porazit Tottenham. Naposledy trochu smolně padli s Manchesterem City 3:2. Villans nahrává los. Také, stejně jako Hull, hrají 3x doma, a navíc s Burnley hrají poslední duel doma.

Tip FotbalPortal.cz: získají 4 body = záchrana

villaVillans po většin sezóny tápou (zdroj: skysports.com)

17. místo - Leicester (31 bodů)Leicester

Zbývající zápasy: Newcastle (d), Southampton (d), Sunderland (v), QPR (d)

Lišky povstaly z popela. Dlouhých 140 dní strávily u samotného dna tabulky Premier League. Až se jim v dubnu povedla šňůra 4 výher v řadě. Rázem je 12 získaných bodů vystřelilo mimo sestupovou bažinu. Prohra s Chelsea není žádnou ostudou. Takřka 60 minut jí byl Leicester vyrovnaným soupeřem. Způsob, jakým se Foxes prezentují, je velmi sympatický. Pokud v něm budou pokračovat, nováčka záchrana nemine. i Leicester hraje tři utkání doma, navíc poslední doma s přímým konkurentem QPR.

Tip FotbalPortal.cz: získají 5 bodů = záchrana

leiLeicester vstal z popela (zdroj: skysports.com)

18. místo - Sunderland (30 bodů)S´land

Zbývající zápasy: Southampton (d), Everton (v), Leicester (d), Arsenal (v), Chelsea (d)

Sunderland převedl záchranářský zázrak v minulé sezóně. Letos je v podobné situaci, ovšem nemá takovou formu, jakou měl loni ke konci ročníku. Black Cats jsou remízovým králem. Z 33 zápasů uhráli 15 remíz. Sunderland má jedno utkání k dobru, ale čekají jej v závěru hodně těžcí soupeři - Arsenal a Chelsea. Sice je pravděpodobné, že v posledním kole už bude Chelsea jasným mistrem, ale José Mourinho nedovolí svým svěřencům něco vypustit. Sunderland by se měl zaměřit na následující 3 zápasy, v posledních dvou už se budou zachraňovat jen stěží. Ani nový kouč Dick Advocaat nic nezmůže.

Tip FotbalPortal.cz: získají 2 body = sestup

19. místo - Queens Park Rangers (27 bodů)QPR

Zbývající zápasy: Liverpool (v), Manchester City (v), Newcastle (d), Leicester (v)

Queens Park Rangers se pohybují v nejnižších patrech po celou sezónu. Nováček zřejmě poputuje zpátky do Championship. Na sedmnáctý Leicester ztrácí 4 body. V následujících dvou kolech je čekají Liverpool a Manchester City, navíc oba duely hrají venku. Tam se s bodovým ziskem příliš počítat nedá. Nesmírně zajímavé může být poslední kolo. Pokud v něm v utkání proti Leicesteru půjde o přímý souboj o záchranu. Z posledních 4 duelů získalo QPR 5 bodů, ale dokáže sbírat body dál?

Tip FotbalPortal.cz: získají 1 bod = sestup

20. místo Burnley (26 bodů)Burnley

Zbývající zápasy: West Ham (v), Hull (v), Stoke (d), Aston Villa (v)

Clarets zachrání jedině zázrak. Na nesestupovou 17. pozici jim schází 5 bodů. Ve hře zbývá 12 bodů. To nejsou úplně nejlepší vyhlídky. Mohou se nakopnout například nečekanou výhrou na West Hamu, ale přeci jen bodová ztráta je značná. Z posledních 5 kol navíc Burnley získalo jediný bod.

Tip FotbalPortal.cz: získají 2 body = sestup

burnBurnley už je setupu velmi blízko (zdroj: skysports.com)


Představili jsme vám aktuální situaci na těch nejnižších patrech tabulky Premier League. Popsali jsme situaci a také los jednotlivých týmů. Přidali jsme naše tipy na to, jak by mohl tento ročník dopadnout. Jaký máte názor vy? Kdo podle vás sestoupí? Jaké k tomu máte důvody? Podělte se o to s námi v diskuzi pod článkem.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články