Zpět na » Premier League » Henry: Arsenal potřebuje přivést čtyři kvalitní hráče

Henry: Arsenal potřebuje přivést čtyři kvalitní hráče

Henry: Arsenal potřebuje přivést čtyři kvalitní hráče © skysports.com - Thierry Henry končí a stane se expertem Sky Sports

1

Líbilo se

27.04. - Podle bývalého útočníka Gunners Thieryho Henryho potřebuje Arsenal v létě výrazně posílit. Alespoň o čtyři kvalitní hráče. Jen tak podle někdejšího francouzského reprezentanta je šance, že se Kanonýrům podaří ukončit desetileté čekání na titul.

Podle Henryho je pro Arsenal nezbytné, aby nakoupil alespoň čtyři kvalitní hráče, kteří vytvoří páteř týmu. A tudíž musí aplikovat podobnou politiku přestupů, jakou předvedla loni v létě Chelsea, která si jde v letošní sezóně suverénně pro titul.

„Arsenal potřebuje kvalitního brankáře, stopera, schopného záložníka, který by byl schopen řídit mužstvo a především vysoce kvalitního útočníka. Jen tak je šance, že se znovu podaří vyhrát ligu,“ řekl Henry na adresu svého bývalého klubu.

„Nejlepším příkladem pro ně byla Chelsea. Zatímco v loňském roce bojovala o titul neúspěšně, tak před začátkem letošní sezóny přivedla Courtoise, Matice, Fabregase a Diega Costu a nyní si jde pro titul.“

Je potřeba mít v týmu velkého hráče, který má za cíl vyhrát titul a na němž by mohl tým stát. Mají to takhle v Bayernu, v Chelsea i v Manchesteru United. V této konkurenci to ani nelze jinak.

„Nicméně musí hrát na plno všichni. Třeba takový Mesut Özil si v osmi zápasech proti týmům z TOP 4 připsal pouze dvě asistence a žádný vstřelený gól. To je málo. Když porovnáme jeho a třeba Fabregase, tak zatímco Özil za celou dobu v Arsenalu má na kontě 14 asistencí, tak Fabregas má ještě o dvě více a to jen za tuto sezónu.“

„Stále ovšem věřím, že Arsenal po posílení několika kvalitními hráči zvedne úroveň své hry a bude moci reálně myslet na titul,“ dodal Henry.

Josef Hladík / skysports.com

Nejnovější články