Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Rodgers: Jsem pro Liverpool tím nejlepším

Rodgers: Jsem pro Liverpool tím nejlepším

Rodgers: Jsem pro Liverpool tím nejlepším © zimbio.com - Brendan Rodgers

1

Líbilo se

24.04. - Severoirský kouč Brendan Rodgers vede Liverpool už třetí sezónu. V té loňské málem dosáhl na titul a mohl se stát v přístavním městě nesmrtelným. V probíhajícím ročníku už to tak slavné není. Reds jsou momentálně pátí a zřejmě znovu přijdou o účast v Lize mistrů. Začalo se spekulovat o tom, že do klubu by mohl přijít Jürgen Klopp. Nicméně Rodgers dále věří ve své schopnosti a podle svých slov je pro Liverpool ideálním manažerem, navíc má pevný vztah s majiteli.

Tlak se na Brendana Rodgerse zvýšil především po nedělním prohraném semifinále FA Cupu s Aston Villou. Liverpool mocně toužil po zisku nejstarší klubové trofeje světa. Hráči jej chtěli vyhrát především pro svou ikonu Stevena Gerrarda, který se po sezóně s Anfield Road rozloučí. Jenomže to se nepodaří. Liverpool opět prodlouží čekání na nějakou trofej o další sezónu.

V Premier League figurují Reds na páté pozici a na top four už ztrácí. Liga mistrů se jich tedy v příští sezóně nejspíš týkat nebude. V létě opustí Borussii Dortmund Jürgen Klopp. Hovoří se o jeho příchodu do Anglie a jednou z možných adres má být Liverpool.

Současný manažer Reds Brendan Rodgers však odmítá jakékoliv spekulace o tom, že by měl na lavičce Liverpoolu skončit. Věří ve své schopnosti. Je skálopevně přesvědčen o tom, že je pro Liverpool tím nejlepším možným manažerem a zůstane v něm i příští sezónu.

„Ano, jsem si jistý, že zůstanu. Když jste v takovém klubu, jakým je Liverpool, tak se zmiňují mnohá jména. Prostě v tak velkém klubu to tak chodí. Nemyslím si, že je tu pro Liverpool někdo lepší, než jsem já. Mám s majiteli silný a pevný vztah. Chápou tento proces. To je zkrátka realita, kterou vidím já.“

„Před třemi měsíci jsem byl taktickým géniem, předváděli jsme skvělé výkony. Prohráli jsme několik důležitých zápasů a už zase nejsem tak dobrý. To je fotbal, lidé budou spekulovat.“

„Pro mě to není problém. Je to něco, co se stává. Když prohrajete pár utkání, už s klubem začnou spojovat jiná jména.“

„Je to klub s vysokými ambicemi. To je důvod, proč musíme usilovat o to, abychom byli co nejlepší. Chceme být vítězi.“

„Jsem motivován k tomu, abychom udělali další postup a učinili další krok.“

„Nemám tady skupinu hotových hráčů, kteří by byli připraveni k tomu, aby vítězili. Nepřebral jsem stroj, který by v posledních 10 letech vyhrával trofeje.“

„Samozřejmě, že v příští sezóně chceme být lepší. Jsme na pátém místě, dosáhli jsme na dvě semifinále. Naše cíle jsou však větší. Musíme se dívat dopředu.“

Kam dál?

Michal Čermák / fourfourtwo.com, skysports.com, fotbalportal.cz

Anketa

Bude Brendan Rodgers manažerem Liverpoolu i v příští sezóně?

Ano (4)

Ano 30,8%

Ne (9)

Ne 69,2%
Celkový počet hlasů: 13
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články