Zpět na » Premier League » Benteke prožil famózní zápas. Hattrickem zajistil Aston Ville důležitou remízu

Benteke prožil famózní zápas. Hattrickem zajistil Aston Ville důležitou remízu

Benteke prožil famózní zápas. Hattrickem zajistil Aston Ville důležitou remízu © sportinglife.com - Christian Benteke

1

08.04. - Po úterní bitvě o záchranu v Premier League mezi Aston Villou a QPR lze vyzdvihnout výkon belgického útočníka Christiana Bentekeho, jenž svým hattrickem zajistil svému týmu alespoň bod za remízu 3:3.

Ve své první sezóně ve Villa Parku se Bentekemu podařilo vstřelit celkem 23 branek a vypadalo to, že v něm Aston Villa našla toho pravého útočníka. Jenže v letošním ročníku se belgický fotbalista zasekl a během 18 ligových duelů vstřelil pouhé dva góly, což je na útočníka jeho kvalit velmi málo.

Nicméně odpověď všem kritikům dal Benteke v posledních pěti zápasech, ve kterých nastřílel celkem 7 branek a v posledních kolech tak táhne Aston Villu za záchranou v nejvyšší soutěži.

Díky Bentekeho hattricku se Villa momentálně nachází mimo sestupové pásmo. V případě prohry s QPR by se totiž její případný přemožitel dostal v tabulce před ní a Aston Villa by se tak dělila o 18. sestupové místo s Hullem.

QPR přitom nebylo od zisku tří bodů daleko a ještě osm minut před koncem vedlo nad domácím soupeřem 3:2. Nicméně když běžela 82. minuta, tak Christian Benteke dokázal zužitkovat své kvality a třetím gólem v utkání vyrovnal na 3:3, čímž svému týmu zajistil velice cenný bod.

Nicméně těžce získaná remíza stále nic neznamená a Aston Ville dává jen dočasný klid. Boj o záchranu je pořád velice vyrovnaný a po jednom záváhání může být vše jinak. Navíc, v dalším ligovém kole čeká Aston Villu silný Tottenham a klub se zároveň musí připravovat na semifinále FA Cupu, ve kterém své síly změří s Liverpoolem.