Zpět na » Premier League » Pod Bartonem se láme větev

Premier League - Pod Bartonem se láme větev

0

Líbilo se

08.05. - Plné zuby již mají v Manchesteru City Joeyho Bartona. Zlý muž Citizens, který byl nedávno za rvačku se spoluhráčem Dabem suspendován po zbytek letošní sezóny, je nyní k maní za 5,5 miliónů liber. Takový je verdikt vedení klubu, jenž už dále nechce Bartonovy avantýry snášet.

U manchesterského záložníka možná více než kdekoliv jinde platí známé pořekadlo – „Komu není rady tomu není pomoci“. Klub musel během pětiletého působení skousávat problémy nejrůznějšího kalibru. Jednou to byla cigareta v oku svého spoluhráče, poté napadení taxikáře či stažené kalhoty a vystrčená zadnice na fanoušky Evertonu. To je jen malý výčet jeho výstřelků. V poslední době však jako by se s nimi doslova roztrhl pytel.

Vše odstartovalo brutálním faulem na Pedra Mendese v utkání s Portsmouthem, za který ho nepochválil ani trenér Pearce. Pak přišla kritika směrem na vedení i na výkony týmu. Vše vyvrcholilo nedávnou potyčkou se spoluhráčem Ousmanem Dabou. Barton po několika velmi ostrých soubojích na prvním květnovém tréninku neudržel svou pěst a Dabu bušil tak dlouho a tvrdě do hlavy až Francouz musel vyhledat lékařskou pomoc. Rozsah jeho zranění je velmi vážný, neboť mu anglický reprezentant vážně poranil oko a Dabo nejspíš bude muset podstoupit operaci, protože lékaři mají podezření na odchlípnutou sítnici.

Dabo po propuštění z nemocnice ani chvíli neváhal a šel udat Bartona na policii. Trpělivost podle všeho došla i vedení Citizens.

„Hovořil jsem s ředitelem exekutivy mužstva, Alistairem Mackintoshem, který mi řekl, že vedení chce za hráče částku, jež má ve smlouvě. Jestliže City dostanou sumu pohybující okolo 5,5 miliónů liber budou šťastní a Barton bude moci odejít,“ uvedl Bartonův agent Willie McKay.

O další zaměstnání se odchovanec Citizens bát nemusí. Už před nedávnem na něj upírali své zraky Everton, Sunderland nebo Tottenham. Otázkou zůstává zda kvůli Bartonovým problémům zájem neupadne. V Manchesteru už jich podle všeho mají dost.

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články