Zpět na » Premier League » Charlton prohrál se Spurs a sestupuje

Premier League - Charlton prohrál se Spurs a sestupuje

0

Líbilo se

08.05. - Charlton nakonec nedokázal svůj sympatický boj o záchranu dotáhnout do konce. Včerejší branky Dimitara Berbatova a Jermaina Defoa potvrdily sestup Addicks do League Championship. Pro manažera Alana Pardewa se jedná vůbec o první zkušenost se sestupem.

Charlton se několik kol před koncem přeci jen dostal nad pásmo sestupu a osud tak měl ve svých rukách. Leč poslední zápasy se týmu nepodevdly úplně podle představ a po víkendových výhrách West Hamu a Fulhamu už včera proti Tottenhamu živil jen teoretickou naději na udržení. Ta však definitivně padla po porážce 0:2.

Addicks se první polovinu sezóny střídali na posledním místě s Watfordem, až zimní příchod manažera Alana Pardewa přinesl zlepšení a prakticky odepsaný tým se ještě dokázal vrátit do boje o záchranu. Nakonec to však nestačilo, Pardew zažil první sestup v kariéře.

"Sestup zažívám poprvé. Nedokážu odhadnout, jak se budu v následujících pár dnech cítit. Z West Hamu vím, že sestup připravil o práci několik lidí, kteří pracovali na stadionu. Hráčů a zaměstnanců se to netýkalo. Ti lidé tam pracovali třeba deset nebo patnáct let a my se teď musíme snažit, abychom jim mohli tu práci dát znovu," řekl Pardew po zápase.

"Na nasazení hráčů si nemůžu stěžovat. Bohužel nám scházela potřebná kvalita. Fanoušci pro nás byli obrovskou oporou, podporu jsem měl i u vedení. Ničeho nelituji, ale mrzí mě, že se to nepovedlo. Čím méně dáváte gólů, tím větší je na vás tlak. To se nám přesně stalo. Ani rozlosování jsme neměli nejlepší," vyjmenovává hlavní příčiny sestupu.

Pardew ihned po zápase vyhlásil jasný cíl - okamžitý návrat do Premier League. Důležité bude, zda se mu podaří udržet současný kádr pohromadě, tlaky na prodej nejlepšího střelce Darrena Benta po sestupu jen vzrostou.

"Musíme se teď zaměřit na poslední zápas s Liverpoolem, abychom odešli se ctí. Mám tu platný kontrakt, dostává se mi velké podpory u vedení a fanoušci jsou perfektní. Chci to všem vrátit. Co se týče Darrena Benta, teď není vhodná doba o tom mluvit. Tahle otázka není na místě," dodal Pardew.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články