Zpět na » Premier League » Rozhodnuto - titul patří United!

Premier League - Rozhodnuto - titul patří United!

0

Líbilo se

06.05. - Dostihy o anglický titul končí - Manchester United je mistrem pro sezónu 2006/2007. Kýžený titul zajistilo Red Devils zaváhání největšího konkurenta Chelsea, která pouze remizovala na Emirates Stadium s Arsenalem 1:1.

Ztráta Chelsea znamená, že United mají momentálně na čele Premier League náskok sedmi bodů a v posledních dvou zápasech již nemohou být předstiženi. Právě vzájemný duel dvou největších rivalů na Stamford Bridge tedy nakonec nebude očekávaným vrcholem sezóny, půjde už pouze o prestiž. Pro United se jedná o první titul od roku 2003, celkově pod Sirem Alexem Fergusonem získali Red Devils prvenství už devětkrát.

"Pro klub je to fantastický den. Na ligu jsme se hodně soustředili, klíčem byl vydařený začátek. Když se nám povedl, už jsme to nepustili. Chtěli jsme uspět v Evropě, ale Premier League se nakonec stala prioritou. Zásadním momentem bylo, že hráče nezlomila zranění, která přišla. Nemáme tak široký kádr jako Chelsea, ale zabojovali jsme a já před hráči smekám," zněly první reakce Sira Alexe.

Pětašedesátiletý lodivod United zápas Arsenalu s Chelsea ani nesledoval. Raději se přišel podívat na zápas svého vnuka, jehož tým také dokázal ve své soutěži zvítězit. Ferguson přesto stihl posledních patnáct minut nervydrásajícího duelu.

"Ĺ el jsem na zápas svého vnuka. Vyhrál se svým týmem ligu, my také! Ale viděl jsem posledních patnáct minut. Byly to muka, měl jsem srdce až v puse. Chelsea se hodně snažila, musím ji pochválit," dodal dvojnásobně šťastný manažer.

http://soccernet-att.espn.go.com/design05/images/domr/rooneyvbwfc_ms_g.jpg

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články