Zpět na » Premier League » Chelsea získala brankáře Šebka

Premier League - Chelsea získala brankáře Šebka

0

Líbilo se

04.05. - Brankář Petr Čech se dočkal "konkurence" v podobě příchodu dalšího českého gólmana. Na Stamford Bridge přichází teprve šestnáctiletý Jan Ĺ ebek z Tachova.

Talentovaný gólman mládežnických reprezentačních výběrů strávil v Londýně nekolik dní na stáži už v lednu a svými výkony zaujal natolik, že se ho Chelsea rozhodla získat. Teprve šestnáctiletý brankář je kmenovým hráčem FC Tachov, ale momentálně působí na hostování ve Viktorii Plzeň. O Ĺ ebkově talentu se ví už dlouho, však jej také chtěly přední české kluby v čele se Spartou, Slávií a Libercem. Mladý brankář však zvolil odchod přímo do Anglie. Napodobil tak loňský přestup jen o rok staršího kolegy Marka Ĺ těcha, který odešel do West Hamu United.

"Je to krok směrem k velkému fotbalu. Cesta bude ještě dlouhá, ale doufám, že nikoho nezklamu," řekl Ĺ ebek.

Ĺ ebkův příchod jen potvrzuje, jak moc je česká brankářská škola na Britských ostrovech vyhlášená. Dobré jméno jí začali dělat Jan Stejskal v Qeens Park Rangers nebo Luděk Mikloško ve West Hamu. V současné době už působí v Premier League pět brankářů z Česka - Petr Čech v Chelsea, Radek Černý v Tottenhamu, Pavel Srníček v Newcastlu, Jan Laštůvka ve Fulhamu a Marek Ĺ těch ve West Hamu.

Martin Vymyslický / skysports.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články