Zpět na » Premier League » Jewell se o místo bát nemusí

Premier League - Jewell se o místo bát nemusí

0

Líbilo se

04.05. - Prezident Wiganu Athletic Dave Whelan prohlásil, že ani případný sestup nebude důvodem, proč by měl propouštět manažera Paula Jewella. Zároveň se nehodlá smířit s rozhodnutím Fotbalové asociace, která nepotrestala West Ham odečtem bodů za kauzu Tevéz - Mascherano.

Dva zápasy před koncem soutěže dělí Latics od sestupové příčky jen lepší rozdíl ve skóre. Prezident Whelan se však odhodlal v rozhodujících chvílích celé sezóny svého manažera Paula Jewella podpořit. Ani případný sestup o soutěž níže prý nebude vést k tomu, aby ho od týmu odvolal.

"Paul Jewell bude manažerem Wiganu, i kdyby klub spadl do druhé ligy. Pokud tedy on sám bude mít zájem pokračovat. Je to jeden z nejlepších manažerů, se kterými jsem kdy pracoval. Je poctivý, loajální, pracovitý a vždy řekne věci takové, jaké jsou. Má velkou dávku talentu," potvrdil Jewellovo setrvání Whelan.

Co se však prezidentovi Latics nelíbí, to je rozhodutí Fotbalové asociace ohledně nedovoleného startu Carlose Tevéze a Javiera Mascherana. West Ham sice podle FA porušil pravidla Premier league, ale vyvázl "jen" s pokutou 5,5 milionu liber. Všeobecně se totiž očekávalo odečtení bodů a s tím spojený téměř jistý sestup. Whelan zvažuje, že by s podporou ostatních klubů mohl FA i zažalovat.

"West Ham se závažně provinil. Porušili právo, lhali a měli být potrestáni odečtením deseti bodů. Spravedlivé by bylo, kdyby teď sestoupili. Nezáleží na tom, kdo sestoupí, ale poslední šestka klubů by se měla dát dohromady a něco s tím udělat. Pokud se něco dít bude, jsem připraven podpořit jakýkoliv návrh. Jestli zažalujeme ligu nebo West Ham, to nevíme. Musíme zjistit, co je možné podniknout. Vůči West Hamu však žádnou zlost necítím. Je to skvělý klub s výbornými fanoušky. Ale Premier League rozhodla velmi špatně a myslím, že by se to mělo dát do pořádku," řekl Whelan.

A jak vidí šance Wiganu na záchranu v soutěži?

"Když přežijeme druhý rok, můžeme tu zůstat deset let. Mohli bychom totiž postupně budovat kádr, jak to dělal Bolton, Blackburn nebo Middlesbrough. Když působíte v soutěži déle, snadněji sem nalákáte hráče. Věřím, že v sobotu porazíme Middlesbrough a pak uděláme dobrý výsledek v Sheffieldu. Ale záleží i na ostatních týmech." dodal Whelan.

Martin Vymyslický / skysports.cpm/football.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články