Zpět na » Premier League » José Mourinho: K titulu vede stále dlouhá cesta

José Mourinho: K titulu vede stále dlouhá cesta

José Mourinho: K titulu vede stále dlouhá cesta © zimbio.com - Jose Mourinho

0

Líbilo se

08.02. - Ač Chelsea o víkendu porazila Aston Villu 2:1 a díky ztrátě Citizens navýšila náskok na čele ligy již na sedm bodů, tak její kouč José Mourinho nehodlá usnout na vavřínech a tvrdí, že závod o titul ani zdaleka nekončí.

O vítězství Blues ve víkendovém zápase s Aston Villou rozhodl svou trefou obránce Branislav Ivanovič, který upravil na konečných 2:1. Oproti tomu Manchester City ztratil doma dva body s Hullem, což znamená, že Chelsea navýšila svůj náskok na prvním místě již na sedm bodů.

Zkušený portugalský trenér však ví, že do konce ligového ročníku zbývá stále 14 zápasů, během kterých se může stát takřka cokoliv.

„Sedm bodů je jen sedm bodů a stále máme před sebou 14 zápasů. To je celkem 42 bodů, které lze získat a v tomto měřítku náš náskok pořád nic neznamená,“ řekl v rozhovoru.

„V této lize lze ztratit i s týmem, který se pohybuje ve spodní části tabulky, takže pořád máme před sebou ještě dlouhou cestu.“

Aston Villa má nyní pouhé dva body náskok před sestupovýma pozicemi, ovšem José Mourinho je přesvědčen, že se tento tým v lize zachrání.

„Aston Villa má velmi dobré hráče a pro nás se tedy jedná o velice důležité vítězství. Byl to těžký zápas, o čemž hovoří i konečný výsledek."

"Potěšilo mě, že poté co jsme obdrželi gól na 1:1, tak jsme našli stabilitu a začali hrát aktivně směrem dopředu. A když jsme vstřelili druhou branku, tak jsem nezaznamenal nebezpečnou situaci, která by nás mohla nějakým závaznějším způsobem ohrozit.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Josef Hladík / skysports.com

Související odkazy
Nejnovější články