Zpět na » Premier League » Je v Anglii o titulu rozhodnuto? Manchester City zaváhal s Hullem, United remizovali s West Hamem, Chelsea zvyšuje své vedení na čele tabulky

Je v Anglii o titulu rozhodnuto? Manchester City zaváhal s Hullem, United remizovali s West Hamem, Chelsea zvyšuje své vedení na čele tabulky © football365.com - Chelsea

2

08.02. - AKTUALIZOVÁNO Chelsea je znovu o krok blíže k zisku ligového titulu, ke které ji výrazně přiblížila výhra 2:1 na hřišti Aston Villy. Další dva body totiž ztratil její největší konkurent Manchester City, který doma pouze remizoval s Hullem City. Na třetí příčku se posunul Southampton, který využil remízy Manchesteru United s West Hamem.

Aston Villa FCAston Villa 1:2 ChelseaChelsea FC

Branky: 48. Okore - 8. Hazard, 66. Ivanović

Chelsea učinila další výrazný krok na cestě za titulem, když v sobotním utkání na Villa Parku porazila Aston Villu 2:1, zatímco její hlavní konkurent Manchester City doma ztratil body s Hullem City. O vítězství Blues rozhodl ve druhé půli výstavním gólem Branislav Ivanovič.

Aston Villa sice po téměř 11 hodinách ukončila svoji ligovou sérii bez vstřeleného gólu, ale nebylo jí to nic platné a nadále zůstává v přímém boji o udržení se v Premier League. Chelsea vstoupila do utkání skvěle a už v 8. minutě šla do vedení, když po průniku po pravém křídle přihrál Oscar Willianovi, který ještě přiťukl do pokutového území Edenu Hazardovi, jenž střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre utkání.

Sestupem ohrožená Aston Villa to ale nezabalila a do hry ji krátce po poločasové přestávce vrátil Jores Okore, který zůstal po centru Carlese Gila na zadní tyči úplně volný a zblízka překonal Thibauta Courtoise. Nicméně radost domácích se ukázala být předčasná, protože v 66. minutě po přihrávce Cesara Azpilicuety zajistil Chelsea tři body parádní střelou z voleje do šibenice Branislav Ivanovič.

Chelsea
Thibaut Courtois se marně natahuje po hlavičce Jorese Okoreho. (zdroj: zimbio.com)

Aston Villa: Brad Guzan, Alan Hutton, Aly Cissokho, Ciaran Clark, Jores Okore, Fabian Delph, Ashley Westwood, Tom Cleverley (74. Scott Sinclair), Carles Gil, Gabriel Agbonlahor (68. Christian Benteke), Andreas Weimann (80. Joe Cole)

Chelsea: Thibaut Courtois, John Terry, Gary Cahill, Branislav Ivanović, César Azpilicueta, Willian (80. Juan Cuadrado), Ramires, Nemanja Matić, Eden Hazard, Oscar (73. John Obi Mikel), Didier Drogba (64. Loïc Rémy)

Manchester CityManchester City 1:1 Hull CityHull City

Branky: 90+2. Milner - 35. Meyler

Naděje Manchesteru City na obhájení ligového titulu zůstaly viset na vlásku poté, co svěřenci Manuela Pellegriniho podtrhli nevydařený vstup do roku 2015 remízou 1:1 s Hullem City, po které ztrácejí na vedoucí Chelsea už sedm bodů.

Domácí vstoupili do utkání na Etihad Stadium poměrně nevýrazně a už po čtvrthodině hry mohli prohrávat, když si na centrovaný míč naběhl Ahmed Elmohamady a hlavou zblízka trefil břevno. Ve 34. minutě podruhé zazvonila tyč za zády Joea Harta, ale tentokrát už s gólovým zakončením pro Hull. Střela Jakea Livermorea z okraje pokutového území se od tyče odrazila zpět před bránu, kde se k dorážce dostal David Meyler a nekompromisním zakončením poslal hosty do vedení.

Manchester City už poněkolikáté v řadě nepředvedl výkon, jaký se od něj očekává a s blížícím se koncem utkání to vypadalo, že si Hull připíše historicky první ligové vítězství nad Citizens, ovšem domácím zachránil alespoň bod za remízu James Milner, který v nastaveném čase parádní střelou z volného kopu srovnal na 1:1.

MeylerDavid Meyler se raduje ze vstřeleného gólu. (zdroj: zimbio.com)

Manchester City: Joe Hart, Vincent Kompany, Martín Demichelis, Gaël Clichy, Pablo Zabaleta, Samir Nasri, David Silva (74. Stevan Jovetić), Fernandinho, Fernando (46. Jesús Navas), Sergio Agüero, Edin Džeko (66. James Milner)

Hull City: Allan McGregor, Michael Dawson, Paul McShane, Alex Bruce, Tom Huddlestone, Sone Aluko (67. Andrew Robertson), Ahmed Elmohamady, David Meyler, Jake Livermore, Gastón Ramírez (76. Dame N´Doye), Robbie Brady (90. Stephen Quinn)

West Ham UnitedWest Ham United 1:1 Manchester UnitedManchester United

Branky: 49. Kouyaté - 90+2. Blind

Nizozemský záložník Daley Blind svým gólem v nastaveném čase zachránil Manchester United od prohry na hřišti West Hamu United a svému týmu zajistil alespoň bod za remízu 1:1. West Ham šel krátce po startu druhé půle do vedení gólem Cheikhoua Kouyatého a až gól Blinda ho připravil o šanci na vítězství.

West Ham byl během prvního poločasu lepším týmem a hned několikrát ohrozil bránu Davida De Gey, zaslouženého vedení se však dočkal až ve 49. minutě, kdy si Kouyaté zpracoval míč po volném kopu a překonal španělského brankáře.

United s blížícím se koncem utkání zvyšovali tlak s cílem alespoň vyrovnat, ovšem ve velkých šancích pohořeli oba útočníci, když Radamel Falcao v souboji jeden na jednoho mířil mimo bránu a střelu Robina Van Persieho skvělým zákrokem vykopl Adrian.

Hostům se ale přeci jen podařilo vytěžit z utkání alespoň bod za remízu 1:1, když ve druhé minutě nastaveného času Marouane Fellaini hlavou sklepl dlouhý nákop Marcose Roja k Blindovi, který z první prostřelil Adriana. Na remíze už nic nezměnilo ani následné vyloučení Lukea Shawa, který v poslední minutě uviděl za faul na Stewarta Downinga druhou žlutou kartu.

UnitedAntonio Valencia bojuje o míč s Ennerem Valenciou. (zdroj: zimbio.com)

West Ham United: Adrián, James Tomkins, Aaron Cresswell, Carl Jenkinson, Stewart Downing, Kevin Nolan, Alexandre Song, Mark Noble, Cheikhou Kouyaté, Diafra Sakho, Enner Valencia (84. Matthew Jarvis)

Manchester United: David de Gea, Marcos Rojo, Phil Jones, Luke Shaw, Luis Valencia, Ángel Di María, Daley Blind, Adnan Januzaj (72. Marouane Fellaini), Robin van Persie, Wayne Rooney, Falcao (90+5. Chris Smalling)

Everton FCEverton 0:0 LiverpoolLiverpool FC

Branky: -

Kapitán Liverpoolu Steven Gerrard se ve svém dost možná posledním Merseyside derby v kariéře musel spokojit s bezbrankovou remízou. Oba týmy měly na Goodison Parku několik gólových šancí, které ale neproměnily a body si tak rozdělily.

Oba celky jako obvykle vstoupily do městského derby aktivní hrou, více se však během první půle prosazovali hosté. Nejblíže gólu byl Jordon Ibe, jehož střelu zastavila tyč a Joel Robles zakročil při šancích Philippeho Coutinha a Raheema Sterlinga. Na druhé straně dobře kombinovali Romelu Lukaku a Steven Naismith, ani jim se však nepodařilo vytvořit vážnější příležitost.

Tým Brendana Rodgerse se také ve druhém poločase pokoušel vstřelit vedoucí gól a The Reds proto přišel pomoci i Daniel Sturridge, ale Robles a dobré bránění obou celků se postarali o bezgólový stav. Tím nejlepším způsobem se mohl s liverpoolským derby rozloučit Gerrard, ale proti byl Naismith, jenž jeho akrobatickou střelu tečoval nad bránu.

Evertonu pomohl příchod Rosse Barkleyho, po jehož přihrávce byl blízko gólu Seamus Coleman, ale Simon Mignolet skvělým zákrokem podržel svůj tým. Liverpool díky remíze zůstává na sedmé příčce, jen čtyři body za top čtyřkou, zatímco Everton je i po tomto zápase dvanáctý.

Everton: Joel Robles, Phil Jagielka, Séamus Coleman, Muhamed Bešić (86. Antolin Alcaraz), John Stones, Bryan Oviedo, Gareth Barry, James McCarthy, Steven Naismith (85. Ross Barkley), Kevin Mirallas (60. Aaron Lennon), Romelu Lukaku

Liverpool: Simon Mignolet, Martin Škrtel, Mamadou Sakho, Alberto Moreno, Steven Gerrard, Lucas Leiva (16. Joe Allen), Jordan Henderson, Coutinho (56. Daniel Sturridge), Emre Can, Jordan Ibe, Raheem Sterling (82. Rickie Lambert)