Zpět na » Premier League » Další Bartonův průšvih. Poslední?

Premier League - Další Bartonův průšvih. Poslední?

0

Líbilo se

03.05. - Záložník Manchesteru City Joey Barton znovu plní stránky novin. V poslední době to není ani tak kvůli výkonům, ale spíše díky své problémové povaze. Před několika dny si pustil pusu na špacír, když kritizoval klub i fanoušky, teď se zase popral na tréninku se spoluhráčem.

Vše se událo během tréninkového zápasu, kdy se Barton chytil s Francouzem Ousmanem Dabem. Ten dokonce při rvačce utrpěl taková zranění v obličeji, že musel být odvezen na ošetření do nemocnice. Vedení klubu Bartona okamžitě suspendovalo pro zbatek sezóny. Zmešká tak derby proti Manchesteru United a závěrečný duel s Tottenhamem. Vypadá to, že Citizens už mají dost neustálých Bartonovýcb výstřelků. Pode hráčova agenta Willieho McKaye je Bartonova budoucnost v klubu značně nejistá.

"Kde bude hrát příští sezónu, to opravdu nevím. Záleží na Manchesteru City. Mluvil jsem s Joeym i klubem a řekli, že se o tom ještě budou bavit. Co se týče té rvačky, myslím, že Joey je snadný cíl. Co jsem slyšel, tak to byla jen sebeobrana, první krok udělal Dabo," vysvětlil McKay, který stál právě za příchodem Ousmana Daba z Lazia Řím v létě 2006.

Bartonova kariéra je podobnými prohřešky doslova prošpikovaná. Mezi nejznámější patří případy, ve kterých strčil zapálenou cigaretu do oka spoluhráče, napadl fanouška Citizens (jednalo se o dítě), byl obviněn z ublížení na zdraví taxikáře nebo si stáhl na hřišti trenýrky. Citizens sice hodně ušetří na jeho platu, který mu za podobné výstřelky pravidelně strhávají, ale i tomu bude možná konec. Manažer Stuart Pearce a prezident John Wardle Bartonovo další setrvání v klubu hodně zvažují. O zájemce není nouze, ve frontě už stojí Everton, Newcastle, Middlesbrough, Aston Villa nebo Sunderland. Před týdnem byl Barton oceněn na pět milionů liber, ale je možné, že City přijmou i nabídku nižší, pokud se budou problémového hráče chtít zbavit.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články