Zpět na » Premier League » Bolton bude trénovat i Speed

Premier League - Bolton bude trénovat i Speed

0

Líbilo se

03.05. - Z hráčské do trenérské role se pomalu začíná přemísťovat veterán Gary Speed. Legenda welšské kopané totiž bude v Boltonu Wanderers po boku nového manažera Sammyho Leea trénovat své spoluhráče.

Po pondělní rezignaci Sama Allardyce se manažerského kormidla ujal dosavadní asistent Sammy Lee a do svého trenérského týmu si vybral i stále platného člena základní sestavy Garyho Speeda. Bývalý záložník Leedsu, Evertonu a Newcastlu bude spolupracovat ve trojici s Rickym Sbragiou a Jimmym Phillipsem. Sedmatřicetiletý Speed odehrál za Bolton přes sto zápasů a ve svých sedmatřiceti letech patří mezi nejzkušenější fotbalisty v celé Premier League, když celkově odehrál v této soutěži přes 500 zápasů a byl vůbec prvním fotbalistou v historii, kterému se podařilo této mety dosáhnout. Ăšplně nová role to pro něj nebude, již nějakou dobu totiž vypomáhá s trénovaním v mládežnické akademii Wrexhamu.

"Gary je vzorový profesionál. Aspiruje na to, aby jednou byl prvotřídním koučem. Má i potřebné vzdělání, nedávno obdržel od UEFA trenérskou A-licenci. Má výborné taktické a technické znalosti, navíc je svými spoluhráči velmi respektován," zdůvodnil manažer Lee, proč volba padla právě na Speeda.

"Z odchodu Sama Allarydce jsem smutný. Vytvořil v Boltonu něco, na co jsme všichni pyšní. Ale život jde dál a zodpovědnost za budoucnost klubu teď máme my. Jsem moc rád, že budu moci být součástí nové klubové éry. Sammy Lee má velké ambice, chce posunout klub dopředu. Jsem rád, že u toho budu moci být," dodal sedmatřicetiletý Speed.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články