Zpět na » Premier League » Bolton - den poté

Premier League - Bolton - den poté

0

Líbilo se

30.04. - Po dlouhých osmi letech se fotbalový klub Bolton Wanderers probudil do nového dne bez manažera Sama Allardyce. Co se událo? Podle očekávání byl do funkce manažera oficiáně povýšen dosavadní asistent Sammy Lee, ke včerejším událostem se vrátil i fotbalový syn Sama Allardyce - kapitán Kevin Nolan.

Fanoušci se pomalu začínají probírat ze včerejšího šoku v podobě nečekané rezignace oblíbeného Big Sama. Pro klub je nyní nejdůležitější zakončit velice slibně rozehranou sezónu umístěním, které zaručuje místo v pohárové Evropě. K tomu by měl Bolton dovést nový manažer. I když o úplně novou tvář se nejdná, z pozice asistenta byl na tento post povýšen Sammy Lee, který už nějaký ten pátek v klubu působí a bude moci navázat na úspěšnou práci Sama Allardyce. Pro Bolton je v pořadí sedmnáctým manažerem v poválečné historii klubu.

"Je to pro mě velká šance. Rád bych pokračoval v tom, co tu Sam vybudoval. Na rozhodutní jsem měl ještě méně času než náš prezident, ale je mi ctí tu být. Čekají nás dva důležité zápasy, ve kterých si potřebujeme vybojovat místo v Evropě, pak si vše vyhodnotíme," řekl krátce po svém jmenování manažerem Lee.

Zřejmě nejsmutnějším mužem v týmu Boltonu je Kevin Nolan. Právě pod Allardycem se Nolan vypracoval v srdce záložní řady Trotters a nakonec se stal i kapitánem týmu. Média ihned začala spekulovat, že bude následovat kroky svého fotbalového otce a Bolton v létě opustí, ale Nolan fanoušky ujistil, že se k odchodu nechystá. O Allardycovi se začalo spekulovat v souvislosti s Newcastlem a Manchesterem City, avšak Nolan v rozhovoru přiznal, že Big Sam jiný tým převzít neplánuje.

"Sam Allardyce mi volal ještě předtím, než svoji rezignaci oznámil. Chtěl, abych to jako kapitán věděl první. A řeknu vám, byl to neuvěřitelný šok. Něvěděl jsem, co říct. Ještě to budu nějaký týden vstřebávat. Sam se teď alespoň bude moci věnovat rodině. Vím, že teď pracovat nechce," vrátil se ještě k odchodu dvaapadesátiletého manažera Nolan.

"Sammy Lee má fantastickou příležitost, může začít tam, kde Sam přestal a já mu věřím. Má moji plnou podporu. Je velice vnímavý a slušný člověk. Ale možná se bude muset trochu změnit, protože manažer někdy musí být i trochu nepříjemný. Zítra nás čeká první trénink a bude to hodně divné. Spousta hráčů nezažila nikoho jiného než Sama a já mezi ně patřím. Ale těším se, rád budu součástí tohoto týmu i nadále," ujistil fanoušky o svém setrvání kapitán Trotters.

Nový manažer Sammy Lee se narodil 7. února 1959. Jako hráč zažil největší úspěchy v Liverpoolu, se kterým dokázal získat tři anglické tituly a čtyři Ligové poháry. Reprezentační dres přetáhl přes hlavu ve čtrnácti zápasech. Svoji trenérskou kariéru započal v roce 1993 u rezervního mužstva Liverpoolu, od roku 1999 trénoval první tým po boku Gerarda Houlliera. Od roku 2001 působil také v trenérském týmu reprezentačního kouče Svena Gorana Erikssona. Od léta 2005 působí v Boltonu, od dnešního dne ve funkci manažera prvního týmu.

Martin Vymyslický / skysports.com/bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články