Zpět na » Premier League » Je to tu - Allardyce končí!

Premier League - Je to tu - Allardyce končí!

0

Líbilo se

29.04. - Spekulace se nakonec ukázaly jako pravdivé - manažer Sam Allarydce ukončil své osmileté působění u týmu Bolton Wanderers a s okamžitou platností od týmu odchází. O Manchesteru City zatím nepadlo ani slovo, důvody jsou osobní.

Big Sam byl v posledních dnech dáván do souvislosti s postem manažera v Manchesteru City a že něco není v pořádku, naznačilo už to, že odmítl přijít na tiskovou konferenci po zápase s Chelsea.

"Po osmi letech práce v klubu Bolton Wanderers bych chtěl oznámit, že po pečlivém zvážení a rozhovorech s mojí rodinou a vedením klubu jsem se rozhodl rezignovat na funkci manažera a to s okamžitou platností. Toto bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí v mé kariéře. Podle mě je čas na novou boltonskou éru pod novým vedením," řekl Allardyce.

"Je to z osobních důvodů a my jeho rozhodnutí respektujeme," dodal prezident klubu Phil Gartside.

Allardyce strávil v klubu dlouhých osmnáct let, pokud sečteme jeho hráčskou i manažerskou kariéru. V létě byl horkým kandidátem na post manažera anglické reprezentace, ale nakonec dostal přednost Steve McClaren z Middlesbrough. Allardyce se tedy zaměřil na práci v Boltonu, kterou si velmi pochvaloval. Jeho odstoupení dvě kola před koncem soutěže je tak velmi překvapivé. Hlavně proto, že Trotters sezóna vychazí skvěle, momentálně jsou na páté pozici a na dosah mají Pohár UEFA.

"Dohodli jsme se na ukončení spolupráce raději teď, než až po skončení sezóny. Mému nástupci to umožní tým poznat v soutežních zápasech a bude ho moci připravit na příští sezónu. Klub je za poslední tři roky podruhé na cestě do pohárové Evropy a já si myslím, že je správný čas skončit. Cítím, že klub je na správné cestě a může po ní pokračovat. Tým je talentovaný, je tu skvělá mládežnická akademie, která je vedená vysoce kvalifikovanými odborníky. Odcházím s vědomím vnitřní spokojenosti a určitým dědictvím, které jsem vytvořil pro tento výjimečný klub. Přeji majiteli, prezidentovi, zaměstancům, hráčům a všem fanouškům jen samé úspěchy," stojí v prohlášení Sama Allardyce na oficiálních stránkách Boltonu.

"Samovu rezignaci jsem přijímal velmi nerad. Vždyť s klubem dosahoval osm let nepřetržitých úspěchů. Od jeho příchodu v roce 1999 klub fantasticky změnil. Pomohl tu vybudovat takový systém, který klubu umožní se dále zlepšovat," dodal prezident Gartside.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články