Zpět na » Premier League » Je Velký Sam na odchodu?

Premier League - Je Velký Sam na odchodu?

0

Líbilo se

28.04. - Někteří z Vás si po přečtení nadpisu tohoto článku mohou nechápavě ťukat na čelo, jak je tohle vůbec možné. Jenže v Boltonu se začíná rýsovat málo vídaný přesun. A sice, že by současný trenér Wanderers Sam Allardyce v příští sezóně trénoval Manchester City.

Důvodů pro to je hned několik. 52letý Allardyce koučuje tento anglický klub už osmou sezónu a netají se tím, že by si po tomto ročníku dopřál rok oddychu. Ăšdajně už proběhl rozhovor s předsedou týmu Trotters Philem Gatsidem, kterému se svěřil se svým problémem.

Ovšem je více než známou věcí, že Manchester City brzy změní majitele. O klub se eminentně zajímají bývalý thajský premiér Thaksin Shinawatra a Ray Ranson, jenž stojí v čele britského konsorcia. Podle posledních informací se obě strany předhánějí ve výši nabídek a částka se naposledy zastavila na čísle 90 miliónů, kterou jsou ochotny vysázet na stůl Ranson i Shinawatra. Blíže k převzetí Citizens má však prvně jmenovaný. Ray Ranson se už předběžně zajímal o kouče, který by nahradil současného lodivoda Stuarta Pearce. Nejvážnějším kandidátem je Allardyce a tak roční odpočinek tohoto věčně požvykujícího trenéra se zdá být nepravděpodobný.

City se momentálně pohybují ve středu tabulky a výsledky nejsou vůbec valné. I když Manchester s největší pravděpodobností letos nespadne o soutěž níže, fanouškům se nudný fotbal jejich týmu nelíbí a do herního pojetí klubu se před nedávnem pustil i Joey Barton, jenž zkritizoval fungování klubu a výtkám neušel ani trenér Pearce. A právě tohoto kouče, který kromě Citizens vede i anglickou jedenadvacítku, má prý nahradit „Velký Sam“.

Na druhé straně je tu ovšem Bolton. Allardyce s tímto klubem pojí vydařeně odtrénovaných osm sezón. Navíc sedm let na předchůdci současného stadionu Reebok Stadium – Burnden Parku odehrál ještě jako hráč, takže není divu, že ho fanoušci Wanderers doslova milují. V sezóně 1977-78 dovedl tento tehdy nadaný fotbalista Bolton k vítězství v Second Division a postupu do First Divisor (pozdější Premier League). Na přelomu 70. a 80. let klub opustil a vrátil se až v roce 1999, aby tým opět pozvedl. Svou úlohu zvládl na výbornou a především díky jeho práci se dnes Trotters pravidelně umísťují v popředí výsledkové listiny Premier League a Bolton si každý momentálně vybaví jako mužstvo, které má vysoké ambice a pravidelně bojuje o postup do předkol evropských pohárů.

Všichni víme, že pomyslná miska vah je vratká a stát se může všechno. Allardyce každopádně dokončí zatím velice úspěšnou sezónu, v níž jeho svěřenci zatím sahají na příčky zaručující předkolo Poháru UEFA. Co však přijde v létě, to v současnosti není schopen odhadnout nikdo. Big Samovi se nabízí čtyři možnosti – zaprvé roční odpočinek, zadruhé setrvání v Boltonu, zatřetí přesun do Manchesteru a za čtvrté volba nějaké úplně jiné varianty, která se vymyká všem předchozím tvrzením. Do začátku nové sezóny je ovšem ještě daleko, ale pokud se má stěhování k Citizens přece jen udát, musel by Allardyce nejspíš přestoupit už po konci této sezóny nebo v nějakém solidním termínu, aby se byl schopný v novém působišti dostatečně začlenit a hlavně, aby vybudoval tým, který by se v tabulce odrazil k lepším výsledků než v současném ročníku. Vše je však zatím ve hvězdách a nejvěrnější příznivci Trotters tak prozatím vyzývají vyšší síly a prosí je o setrvání „Velkého Sama“ v Boltonu i pro příští rok.

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články