Zpět na » Premier League » Swansea by prodala Bonyho jen za "astronomickou" částku

Swansea by prodala Bonyho jen za "astronomickou" částku

Swansea by prodala Bonyho jen za © futaa.com - Bony Wilfried

0

Líbilo se

03.12. - Pouze "astronomická" částka by prý přesvědčila trenéra fotbalistů Swansea Garyho Monka, aby uvažoval o prodeji bývalého sparťanského útočníka Wilfrieda Bonyho. O reprezentanta Pobřeží slonoviny se přitom ucházejí například Arsenal, Tottenham či Liverpool.

Pětadvacetiletý Bony nastřílel v letošním roce v Premier League 18 branek, nejvíce ze všech hráčů anglické ligy a o dva více než druhý Sergio Agüero z Manchesteru City. V posledních sedmi zápasech dal Bony šest gólů a pomohl Swansea poskočit až na osmé místo tabulky. I proto s ním nedávno velšský celek prodloužil smlouvu až do roku 2018.

"Musela by přijít astronomická nabídka, aby Bony někam odešel," řekl Monk v pondělí britským novinářům. "Nejsme klub, který by obchodoval s hráči. Nepotřebujeme ho prodat. My jsme svým hráčům oddaní stejně jako jsou oni oddaní nám," dodal.

Přesto se na začátku nového roku bude muset Swansea bez svého nejlepšího střelce v několika utkáních obejít, jelikož Bony odjede reprezentovat Pobřeží slonoviny na africký šampionát.

"Bude pryč šest či sedm zápasů, proto se budeme snažit získat za něj náhradu. Bude to ale těžké, protože Bony tvrdě pracuje na svém zlepšení a ta práce se vyplácí. Trénujeme s ním zakončení, zlepšujeme fyzickou kondici a je třeba ocenit, jak k tomu přistupuje. Ví, že se mu to vyplatí," dodal Monk.

Bony se do evropského fotbalu dostal přes pražskou Spartu, do které přišel v roce 2007 a nejprve působil v rezervě. Následně se stal oporou prvního týmu Sparty a jednou z největších hvězd české ligy. V 59 zápasech nastřílel 22 branek, než v roce 2011 odešel do Vitesse Arnhem.

Loni v létě pak Bony přestoupil do Swansea, která za něj zaplatila údajně nejvíce ve své historii, 12 milionů liber (tehdy asi 362 milionů korun). Až 20 procent této částky měla inkasovat Sparta v rámci dohody s Arnhemem. Tentokrát by však už na případném přestupu podle všeho participovat neměla.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články