Zpět na » Premier League » Rosický: Dobrý finiš je důležitý

Premier League - Rosický: Dobrý finiš je důležitý

0

Líbilo se

27.04. - Český záložník Tomáš Rosický chce v Arsenalu zakončit sezónu co nejlépe. Dobrý finiš podle něj může být odrazovým můstkem k lepším výkonům v příští sezóně. Mladý kádr Gunners se prý velmi rychle zlepšuje a následující sezóna by mohla být o něčem jiném.

Za jediný větší úspěch v letošní sezóně se snad dá považovat jen finále Carling Cupu, kam Gunners dotáhla "béčková" sestava mladíků. Jinak se první sezóna na novém Emirates Stadium nedá považovat za úspěšnou. Tým Arsena Wengera nedokázal v Premier League konkurovat v boji o titul dvojici Manchester United a Chelsea, překvapivě brzy se poroučel také z Ligy mistrů, kde nestačil už v osmifinále na holandský PSV Eindhoven.

"Asi nemůžeme říct, že by tahle sezóna byla úspěšná, protože jsme dosáhli jen minima toho, co klub chce každou sezónu, tedy kvalifikovat se do Ligy mistrů. Je to zklamání, ale musíme zůstat pozitivní, protože fotbal hrajeme dobrý. Když v tom budeme pokračovat, můžeme v příští sezóně dosáhnout velkých úspěchů. Důležité bude sezónu dobře zakončit, abychom se mohli zaměřit na tu příští. Když vidím, jak se mladí hráči zlepšují, jsem přesvědčený, že příští sezóna bude o mnoho lepší. Teď nás čeká Fulham, ale jen o tom zápase to není. Máme ještě Chelsea a končíme v Portsmouthu. To jsou všechno zápasy, které prověří naši soudržnost, takže je potřebujeme zvládnout," řekl Rosický pro televizní stanici Arsenalu.

Složitý úkol stojí i před manažerem Wengerem, který potřebuje v příští sezóně dosáhnout daleko lepších výsledků.

"Je to největší výzva v mé kariéře. Je tu obrovský potenciál a já se na další sezónu těším. Hráči si musí uvědomit, že život sportovce plyne velmi rychle, proto musí i mladí hráči rychle dospět. Nesmí ztratit víru. Sice jsme letos nic nevyhráli, ale příští rok musí věřit tomu, že se to povede. Mladí hráči se musí naučit vyrovnat se i se zklamáním," dodal francouzský kouč.

Martin Vymyslický / teamtalk.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články